2006-12-08 09:36
Patriciuke
To vilce
VMI atsakymas:
Atsakydami į Jūsų paklausimą dėl gyventojų pajamų mokesčio, darbdaviui apdraudus darbuotoją gyvybės draudimu ir mokant už darbuotoją papildomas draudimo įmokas nuo nelaimingų atsitikimų, paaiškiname, kad Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr.73-3085, toliau – GPM Įstatymas) 2 straipsnio 15 dalyje gyventojo pajamos natūra apibrėžtos kaip lengvatine kaina, neatlygintinai arba mainais gautas nuosavybėn arba gautas naudoti turtas ar gautos paslaugos bei kita nauda, kai to turto, paslaugų ar kitos naudos ekvivalentas pinigine išraiška priskiriamas pajamoms. Konkretūs atvejai, kai pripažįstama, kad gyventojo gautas turtas, paslaugos arba kita nauda yra natūra gautos pajamos, nustatyti Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. spalio 30 d. įsakyme Nr.339 (Žin., 2002, Nr105-4708) „Dėl pajamų, gautų natūra, pripažinimo ir įvertinimo tvarkos“. Gyventojo gautas (ne kaip atlygis už darbą, suteiktas paslaugas, perduotas ar suteiktas teises, parduotą ar kitaip investuotą turtą, lėšas), nenurodytas finansų ministro įsakyme Nr.339, turtas, paslaugos arba nauda nepripažįstama gyventojo pajamomis natūra ir nėra pajamų mokesčio objektas.
Todėl Jūsų nurodytu atveju, kai pagal sudarytą gyvybės draudimo sutartį, darbdavys papildomai apdraudžia darbuotoją ir nuo nelaimingų atsitikimų, gyventojo pajamų, gautų natūra, pajamų mokesčio objekto nėra, t.y. draudimo įmokų suma nepripažįstama gyventojo pajamomis natūra ir gyventojų pajamų mokesčiu šios įmokos neapmokestinamos.
O dabar mano situacijos tęsinys-vienas iš apdraustų darbuotojų išėjo iš darbo, įmokas mokės nauja darbovietė. Ar nereikia apmokestinti PM? Nors išėjo iš darbo paskutinę draudiminių metų dieną, vadinasi "atidirbo". O gal ne?