IlonaD rašė: Regvita,
kaip suprantu, jūs neblogai tuos rezervus išmanote, gal turite kokią santraukėlę, kas leidžiami, kas ne, kas kur balanse ir PLN turi sustoti, kaip ten tie perskaičiavimai vyksta ir t.t.Ačiū.
Jei yra sudaromi rezervai už ataskaitinius metus, tuomet atostoginių kaupimai yra įmonės leidžiami atskaitymai, o nuo jų paskaičiuotas VSDM kaupimas bus neleidžiami atskaitymai PM atžvilgiu.
PM atžvilgiu šie kaupimai taps įmonei leidžiamais atskaitymais tik tuomet kai darbuotojui faktiškai suteiksite atostogas ir nuo atostoginių paskaičiuosite VSDM įmokas.
Šiuo atveju gaunasi nuolatiniai skirtumai, t.y. apskaitinio ir apmokestinamojo pelno skirtumai, kurie susidaro dėl skirtingos pajamų ir sąnaudų pripažinimo tvarkos pagal apskaitą, kuri vedama pagal ir mokesčių reglamentuojančius teisės aktus. Nuolatiniai skirtumai neišnyks būsimaisiais ataskaitiniais laikotarpiais, todėl jie nesukuria atidėtojo mokesčio ir jis yra neskaičiuojamas.
Šiuo atveju 2009 m. apskaitoje VSDM kaupimo įmokos registruotos sąnaudose skaičiuojant 2009 m. apmokestinamąjį pelną yra laikoma neleidžiamais atskaitymais. Tokios sąnaudos ir ateityje (ateinančiais ataskaitiniais laikotarpiais) skaičiuojant apmokestinamąjį pelną nebus pripažintos leidžiamais atskaitymais.
Susidarę nuolatiniai skirtumai
NEREGISTRUOJAMI finansinėje apskaitoje ir neatspindimi finansinėje atskaitomybėje. Vienintelis informacijos apie tokius skirtumus kaupimo tikslas - apmokestinamojo pelno apskaičiavimas, t.y pildant metinę pelno mokesčio deklaraciją nuolatiniais ir laikinaisiais skirtumais yra koreguojamas apskaitinis pelnas ir taip apskaičiuojamas apmokestinamasis pelnas.
Todėl rekomenduočiau kiekvieną kartą pasirašyti BP, kai yra skaičiuojami darbuotojams atostoginiai, kurioje tiesiog nurodytumėte priskaičiuotą VSDM įmokų sumą, o metams pasibaigus bus lengviau iš šių pažymų deklaruojant PLN204 deklaraciją VSDM įmokų sąnaudas ir tokiu būdu sumažinti apmokestinamąjį pelną ir atitinkamai sumažės mokėtinas PM.