2012-10-12 20:48
uoga3
[quote=Kristiana__]
Aš supratau apie kurį kalbi. Perskaičiau. Bet pagal šitą lieka didžiulis neaiškumas, kaip žymėti tabelį? Juk tabelį pildai kiekvieną mėnesį, o ne suminio laikotarpio pabaigoje. O prastovos turi savo žymėjimą.
O aš turiu prastovų. Galvos skausmas.
[quote=Tininga]Kalbu apie šitą:
Jeigu suminės darbo laiko apskaitos laikotarpiu darbuotojas dėl nuo darbdavio priklausančių priežasčių dirba mažiau, negu tai darbuotojų kategorijai nustatytas darbo valandų skaičius, už faktiškai dirbto laiko ir nustatyto darbo laiko skirtumą yra apmokama kaip už prastovą (Kodekso 195 straipsnio 1 dalis).
O pas mus prastovų niekad nepasitaiko. Tik viršvalandžiai......
Darbo kodekso (DK) 149 str. 1 d., jeigu suminės darbo laiko apskaitos laikotarpiu darbuotojas dėl nuo darbdavio priklausančių priežasčių dirba mažiau, negu tai darbuotojų kategorijai nustatytas darbo valandų skaičius, už faktiškai dirbto laiko ir nustatyto darbo laiko skirtumą yra apmokama kaip už prastovą (DK 195 str. 1 d.). Kitame DK straipsnyje (195 str. 1 d.) nustatyta, kad prastovos ne dėl darbuotojo kaltės laikas apmokamas ne mažesniu nei Vyriausybės nustatytu minimaliuoju valandiniu atlygiu už kiekvieną prastovos valandą. Taigi, kai nėra galimybės išdirbti normalų valandų skaičių, valandų skirtumas iki apskaitinio laikotarpio normalaus darbo valandų skaičiaus, apskaitomas kaip prastova ne dėl vairuotojo kaltės. „Šis periodas darbo laiko apskaitos žiniaraštyje žymimas sutartiniu žymėjimu „P“ (poilsio dienos) arba „PN“ (prastovos ne dėl darbuotojo kaltės)),“ – sakė G. Banaitytė, pridurdama, jog darbo valandų skirtumas gali būti apmokamas visu vairuotojui darbo sutartyje nustatytu tarifiniu darbo užmokesčiu, arba minimaliuoju valandiniu atlygiu (4,85 Lt, nuo 2012-08-01 – 5,15 Lt).
Tai gerai jei vairuotojas nedirba žymi PN ir apmoki, o jei išdirbi daugiau dienų, nei priklauso, o valandų mažiau, tai kaip su tom valandom ir žymėjimu?