Atkreipiu dėmesį į paskolos suteikimo formą ir valiutą.
Kokia forma suteikti paskolą – grynaisiais pinigais ar pervedimu į banką, šalys tarpusavyje susitaria pačios.Paskolos sutartyje, nurodant, kokia forma – pervedimu ar grynaisiais pinigais, dalimis ar iš karto, per kurį laiką suteikiama paskola.
Kokia valiuta suteikti paskolą, šalys susitaria pačios. Vadovaujantis 1993 m. liepos 7 d. priimto LR užsienio valiutos Lietuvos Respublikoje įstatymo 3 straipsnio nuostatomis, užsienio valiuta gali būti naudojama tik šalių susitarimu mokėjimams ir atsiskaitymams negrynaisiais pinigais, o Europos Sąjungos valiuta euras – ir grynaisiais pinigais. Taigi, jeigu paskola suteikiama negrynaisiais pinigais, t. y. pervedimu į banką, šalys galės rinktis norimą valiutą, o jeigu paskola suteikiama grynaisiais pinigais, galima mokėti ne tik litais, bet ir eurais.
Visa tai turi būti nurodoma paskolos sutartyje. Tad jei paskola gauta grynais pinigais tai jie turėjo būti įmokėti į įmonės kasą, bet jokiu būdu ne per atskaitingą asmenį.
Jei paskola gauta ir/ar grąžinama per atskaitingą asmenį tai kelia daug papildomų klausimų.Nesakau kad praktikoje nėra tokių dalykų, tačiau patikrinimo metu tokios gautos ir atiduodamos paskolos tampa įmonės vadovų galvos skausmais