retancike rašė: Aišku, jei tikrins VDI, gali kabinėtis ir baudą kokią užpaišyti. Mažos įmonės nepašokinės, bet didelės gali ir teismuose kariauti.
Kad, tokiu atveju, įmonė galėtų apsiginti, reikėtų pasitvirtinti prašymų priėmimo tvarką supažindinant darbuotojus. Dar vienas klausimas-atsakymas iš VDI puslapio:
Ar galimas susitarimas tarp šalių dėl atostoginių mokėjimų kartu su darbo užmokesčiu, t. y. vėliau nei prieš tris dienas iki kasmetinių atostogų pradžios?
DK 176 straipsnyje reglamentuojamas kasmetinių atostogų apmokėjimas. DK 176 str. 2 d. įtvirtinta, kad darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios. Jeigu darbuotojui priklausantis darbo užmokestis nustatytu laiku nesumokamas ne dėl darbuotojo kaltės, kasmetinės atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek buvo delsiama sumokėti darbo užmokestį, ir už pratęstą laiką mokama kaip už kasmetines atostogas. Pažymėtina, kad galiojančios DK nuostatos nenumato galimybės susitarti dėl atostoginių apmokėjimo vėliau negu numatyta DK 176 str. 2 d., todėl įmonės ar įstaigos darbo tvarkos taisyklėse tikslinga nustatyti, kad prašymai dėl kasmetinių atostogų suteikimo būtų pateikiami ne vėliau kaip prieš keletą kalendorinių dienų iki kasmetinių atostogų pradžios.
Nusistačius tokią tvarką, suprantama atostoginiai laiku neišmokami dėl darbuotojo kaltės.
Nors darbdavys yra laikomas stipresne puse ir neturėtų priimti sprendimų prieštaraujančių DK ar kitiems teisės aktams.