birzelis rašė: Atleidom darbuotoją 2010 08 mėn., kuris dirbo nuo 2010 06 mėn. Kilo ginčas. Dabar teismas prašo pateikti duomenis apie vidutinį darbo užmokestį. Dėl vidutinio dienos bei valandos užmokesčio kaip ir aišku, skaičiuojame taip pat kaip ir kompensacijai už nepanaudotas atostogas - imam 06 ir 07 mėn. priskaičiuotą darbo užmokestį ir dalinam iš faktiškai dirbtų dienų skaičiaus.
O kas per sąvoka vidutinis mėnesio darbo užmokestis? Per 2010 06 bei 07 mėn. darbuotojas dirbo tik po kelias dienas. Ar turiu paskaičiuoti faktiškai (ir ar tada imti 08 mėn., kurį buvo skaičiuota ir kompensacija už nepanaudotas atostogas), ar nurodyti darbo sutartyje sulygtą darbo užmokestį?
Ačiū
Nepilnnai skaitote.
Jei darbuotojas dirbo įmonėje trumpiau nei 3 mėnesius, tai skaičiuojant reikia imti
visą dirbtą laikotarpį.
6.4. Jeigu darbuotojas įmonėje dirbo mažiau kaip 3 mėnesius (žalos atlyginimo dėl susirgimo profesine liga ir statutinio valstybės tarnautojo vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiui ir vaiko priežiūros atostogų laikotarpiui apmokėti atvejais – mažiau kaip 6 mėnesius),
vidutinis jo darbo dienos (valandos) užmokestis apskaičiuojamas iš darbo užmokesčio, priskaičiuoto už faktiškai įmonėje dirbtą laiką, ir vadovaujamasi šio Aprašo 6.2 ir 6.3 punktų nuostatomis.
Atostogų kompensacija nepriklauso skaičiuojant VDU