Luka_Paciolis rašė:
wolf rašė: Laikinumą ir nuolatinumą daugiau mažiau įvardinau klausimuose. Beje 24 mano manymu pakeistas pateikiant sudėtingesnes nuostatas ir paskutinėje redakcijoje panaikintas "nuolatinumo" nustatymas.
Pateikti pavyzdžiai gana standartiniai. Taigi tai yra pagrindinis klausimas - kur matote įskaitomuosius laikinus skirtumus ? Ar galima tapatinti šios PMĮ lengvatos taikymą su mokestinio nuostolio perkėlimu ?
Teisingai padaryta, kad panaikinta "nuolatiniai", nes dėl jų nesusidaro atidėtasis pelno mokestis.
Atsakykite, ar 3 ir 4 var. nurodytos patirtos išlaidos apskaitoje buvo į sąnaudas įtrauktos tuo laikotarpiu kada jos buvo patirtos, o apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną - į kitą ataskaitinė laikotarpį? Jei taip, tuomet laikinieji skirtumai šiuose variantuose susidarys.
Ačiū kad naudojate coaching'o principus atsakant į klausimą, bet tai nepadeda.
Luka ar taikote investicinių projektų lengvatas - nes kažkaip nesusišnekame.
Na gerai jei grįžtame prie PMĮ 46 (1) str. ir apskaitos tai grįžtame:
1) Investicinio projekto lengvatos leidžiami atskaitymai apskaitoje kaip sąnaudos
neregistruojami (nes jų nėra - kaip dvigubos paramos sumos ir kaip trigubų MTEP papildomos dalies).
2) Patirtos išlaidos -
tai IT įsigijimo savikaina - todėl išlaidos registruojamos kaip IT, ir tam IT skaičiuojamas nusidėvėjimas, kurio sąnaudos jau nekaip nesusiję su pačia lengvata
Tai situacija apie kuria šnekate tai pvz. klasikinė abejotinų skolų sąnaudų ir beviltišku skolų leidžiamų atskaitymų pripažinimas skirtingais laikotarpiais. Su investiciniu projektu situacija tikrai ne tokia.