Gita1 rašė:
Nerandu jau, kad pacituoti, kur čia skaičiau, bet gal prisiminsit kuri atsakėt ir pakomentuosit..
Sakykim, kad jeigu žmogus dirba pilną darbo dieną visą mėnesį, tai vasarį jis išdirba 159 val. Tabelyje grafoje "Nustatytas darbo valandų skaičius per mėnesį" rašosi 159 ir "Faktiškai dirbta valandų per mėnesį" rašosi 159. Dabar kai žmogus priimamas į darbą mėnesio viduryje, sakykim pvz vasario 11 d. Jis išdirba 111 val. Grafoje "Nustatytas darbo valandų skaičius per mėnesį" visad rašiau 159, o "Faktiškai dirbta valandų per mėnesį" - 111. Mano variantu matau kiek žmogus išdirbo, kiek turėtų išdirbti, jei dirbtų visą mėn ir man normaliai eina skaičiuotis kiek jam algos priklauso. Kai skaičiau supratau, kad reikia rašyti abejose vietose po 111. Jei žmogus išdirbo 111 ir nustatytas laikas jam 111, tai turėčiau jam mokėt visą DU, o ne proporcingą dirbtam laikui..
Jei priimamas mėnesio viduryje, tai nustatytas valandų skaičius ne 159, o atitinkamai mažiau. Tačiau jei nustatytas mėnesinis DU, o jis nedirbo pilno mėnesio, tai ir yra pagrindas skaičiuoti proporcingai mažesnę algą.
Cituoju komentarą, kurį turbūt ir prisimeni.
Per tam tikrą mėnesį konkrečiam darbuotojui tenkantis darbo valandų skaičius apskaičiuojamas atsižvelgiant į konkrečiam darbuotojui taikytinas sąlygas: darbo dienos ir darbo savaitės trukmę, nustatytą darbo sutartyje, bei darbo grafiką. Pavyzdžiui, darbuotojams, dirbantiems normalios trukmės darbo laiką, š. m. liepos mėnesį nustatytas darbo valandų skaičius yra 167 val. Šį skaičių gauname taip: mėnesio darbo dienų skaičių (21 d. d.) dauginame iš darbo dienos trukmės (8 val.) ir atimame 1 valandą, kadangi liepos 5 dieną darbo diena trumpinama 1 valanda. Jeigu darbuotojas priimtas į darbą ne nuo mėnesio pradžios, jam apskaičiuojamas nustatytas darbo valandų skaičius nuo priėmimo į darbą dienos.
www.vakarai.lt/article.php?id=115