IIInga rašė: Laba diena, norėčiau truputi koncultacijos.
Ar aš gerai suprantu suminę darbo laiko apskaitą?
1) darbuotojai, kurie dirba paromis, per savaitę negali išdirbti daugiau kaip 40 val., jei daugiau išdirba- viršvalandžiai.
2) Įstaiga turi nusistatyti ataskaitini laikotarpį, per kurį turi išsilyginti darbo valandos, pvz. ketvirčiais.
3) Pagal ketvirčio darbo valandų skaičių išsivesti 1 val. darbo užmokestį, kuris naudojamas skaičiuojant darbo užmokestį ir darbo užmokestį už naktines iš šventines val.
Pakomentuokit, ar daug į lankas nukrypau..
Iš anksto Ačiū
Keletas pastabų:
1) Nebūtinai. Gali išdirbti ir daugiau. Tam ir yra suminė apskaita, kurios apskaitiniu laikotarpiu darbuotojo dirbtą laiką lyginame su "standartiniu'. Gal bus vieną savaitę daugiau, kitą mažiau - bet per apskaitinį laikotarpį išsilygins. Jei ne - bus viršvalandžiai. Jei kitaip nesutarta kolektyvinėje sutartyje - viršvalandžių gali būti 120 val. per metus.
2) Apskaitinį laikotarpį nusistatote pagal savo specifiką, kada maždaug išsilygina darbo valandos. Gali būti ir ketvirčiai.
3) Naktines ir šventines valandas turite apmokėti kas mėnesį, tai neturi nieko bendra su apskaitiniu laikotarpiu ir suminiais viršvalandžiais (šiuos apskaičiuojant reikia išsivesti valandos užmokestį pagal visą apskaitinį laikotarpį).