Tininga rašė:
155 straipsnis. Budėjimas
1. Ypatingais atvejais, kai reikia užtikrinti įmonėje darbo tvarką ar garantuoti, jog bus atlikti neatidėliotini darbai, darbdavys gali pavesti darbuotojui ne dažniau kaip kartą per mėnesį, o darbuotojo sutikimu - ne dažniau kaip kartą per savaitę budėti įmonėje arba namuose pasibaigus darbo dienai arba poilsio ir švenčių dienomis.
2. Budėjimo laikas įmonėje kartu su darbo dienos (pamainos) trukme (kai budima darbo dienai (pamainai) pasibaigus) negali viršyti šio Kodekso 144 straipsnyje nustatytos darbo dienos (pamainos) trukmės, o budėjimo trukmė įmonėje poilsio ir švenčių dienomis, taip pat namuose negali viršyti aštuonių valandų per parą. Budėjimas įmonėje prilyginamas darbo laikui, o budėjimas namuose - ne mažiau kaip pusei darbo laiko.
3. Už budėjimą įmonėje, kai viršijama darbo laiko trukmė (Kodekso 144 straipsnio 1 ir 2 dalys, 145, 146 straipsniai ir 149 straipsnio 1 dalis), ar namuose per artimiausią mėnesį privalo būti suteikiamas poilsio laikas tokios pat trukmės kaip budėjimas įmonėje ar darbo laikui prilygintas budėjimo laikas (budint namuose), arba darbuotojo pageidavimu šis poilsio laikas gali būti pridedamas prie kasmetinių atostogų, arba apmokama kaip už viršvalandinį darbą.
Na skaitau aš šį straipsnį ir nesuprantu. Tai jeigu darbuotojas dirba 40 valandų per savaitę, vadinasi jis budėti jau negali? Tiksliau gali, bet 8 valandas, kurios yra kaip viršvalandžiai? Bet jeigu jam reikia budėti vieną dieną per savaitę nuo 17:00 iki 08:00 ir 8:00 jam reikia vėl į darbą, tai jis jau viršija visas normas? Ar tiesiog visas laikas nuo 17:00 iki ryto 8:00 turi būti apmokestinamas kaip viršvalandžiai?
Bet tuomet kaip dėl nepertraukiamo poilsio laiko? Ar jam tą laiką atbudėjus turi būti suteikta sekanti diena laisva mokant vdu?