Azuoliene rašė: O iš kur koeficientą kitą paimt, jei 0.7 netinka?
0.7 tinka tiems kas dirba 5 d.d. per savaitę, o jei 3, tai bus mažesnis; čia iš nesenos diskusijos tuo klausimu: "Kai darbuotojui išmokama KOMPENSACIJA už nepanaudotas atostogas, vietoj darbo dienų skaičiavimo yra taikomas metinis darbo dienų koeficientas (k). Pažymėtina, kad šis koeficientas NĖRA šventa karvė, tvirtinama Blinkevičiūtės. Metinis darbo dienų koeficientas yra FAKTINIS SANTYKIS tarp d.d. skaičiaus metuose ir k.d. skaičiaus metuose. Jei darbuotojas dirba standartinę DARBO SAVAITĘ, viskas gražu ir taikomas Blinkevičiūtės skaičiukas. O štai tais atvejais, kada darbuotojas dirba, pavyzdžiui, tris dienas per savaitę, Blinkevičiūtės skaičiukas patampa klaidingu, nes nebeatitinka fakto. Pasižiūrėkime paprastą pavyzdį:
Kodas:
Darbuotojas dirba tris dienas per savaitę. Pgl. DK 166 str. 3 d. jam vis tiek priklauso 28 k.d. kasmetinių atostogų.
Darbuotojas išleidžiamas 14 k.d. kasmetinių atostogų, iš kurių pagal grafiką jam būtų 6 d.d., taigi apmokama 6 d.d. * dienos VDU.
Tam pačiam darbuotojui išmokama kompensacija už 14 k.d. nepanaudotų atostogų, taigi apmokama 14 k.d. * 0,7 * dienos VDU.
Gaunasi, kad kompensacija beveik 50 proc. didesnė už atostogų apmokėjimą.
Problemėlė yra tame, kad nei SocMino, nei VDI specialistai nesugeba dorai paaiškinti kaip tiksliai apskaičiuoti tą metinį darbo dienų koeficientą. Kol kas pavyko sugalvoti tik tiek, kad Blinkevičiūtės koeficientą reikia dauginti iš savaitės dienų koeficiento, t.y. pavyzdžio atveju 3/5 ir atitinkamai realus koeficientas būtų jau ne 0,7, o ~0,42.
Problemos su koeficientu nekyla, jei yra trumpinamas darbo laikas, o ne darbo savaitė. Tada apmokėjimas išsibalansuoja pagal dienos VDU liniją."