[quote:521620c2a1]tokios pajamos, kuriomis GALIMA
nuolat, pastoviai pakeisti darbo užmokestį ar atlygi už darbus ir paslaugas, traktuojamos kaip pajamos natūra[/quote]
Iš įstatymo komentarų:
UAB „X“ gyventojui suteikė beprocentinę paskolą. Gyventojo pajamomis natūra nepripažįstama nauda, kurią gyventojas gauna nemokėdamas palūkanų
Palūkanos yra nuolatinis mokėjimas, t.y. anaiptol ne vienkartinė nauda. Kaip ir mokėjimas už darbuotojo mokslą.
2. Pajamomis, gautomis natūra, pripažįstamos:
2.1. už darbą, atliekamą darbo santykių ar jų esmę atitinkančių santykių pagrindu, gyventojo gautas nuosavybėn turtas ir gyventojui suteiktos paslaugos vietoj piniginio atlygio.
Taigi dabar konkrečiai: darbuotojas pas mane dirba, aš apmoku jo mokslą. Kodėl staiga apmokėjimas už mokslą tampa su darbuotojo darbu nesusijusiomis pajamomis, ir GPM mokėt nereikia? Juk aš ne šiaipsau tam darbuotojui už mokslą moku, oi ne šiaipsau... Realiai tai dalis algos.
Žinoma tai malonus dalykas, kad GPM nemokestina, bet pagal kokį kriterijų nemokestina?
artas71 rašė:
Nelabai "Pagaunu kampą" kas neaišku ir kokie neatitikimai tarp
9 str. komentaro ir 339 nutarimo. Gal nelabai atidžiai skaičiau?
Pabandysiu suformuluoti tą KRITERIJŲ, kurį aš išskaičiau (šiuo atveju apie VMI kriterijų supratimą ir reikėtų jų klausti, nes aš neįgaliotas tai atsakyti);
- tokios pajamos, kuriomis GALIMA nuolat, pastoviai pakeisti darbo užmokestį ar atlygi už darbus ir paslaugas, traktuojamos kaip pajamos natūra.
Kaip pavyzdį pateiksiu: kiekvieną mėnesį "neprifarširuosi" darbuotoją skiepais tarkim už 200 Lt., tačiau lengvatine kaina pernuomoti butą tarkim sumažinus mokamą darbuotojo sumą, galiu.
Nematau prierštaravimų tarp 339 2.4 punkto ir 9 str. Sukonkretinkite prašom.
Vėlgi reikėtų grįžti prie ekonominės logikos.