RimaVa rašė:
Labas rytas,
Darbuotojas dirba pagal 2 DS (skirtingose įmonėse), pagrindinėje darbovietėje išeina kasmetinių apmokamų atostogų. Ar atostogų laikotarpiu gali dirbti daugiau valandų nepagrindinėje darbovietėje? Kaip tai turėtų būtį įforminta? Manyčiau čia DS keitimas?
Darbo valandos visai neturi įtakos kiek ir kokioje įmonėje dirba valandų.
1 darbovietėje gali dirbt 1 val per dieną, o antroje kad ir 5 val per dieną.
Niekur nėra prievolės, kad pirmoji darbovietė turi būti ilgesniu darbo laiku negu antroji.
Gali dirbti daugiau ir nepagrindiniu laiku. Svarbu, kad darbo grafikai nesusikirstų , ir kad nebūtų pažeidžiami įstatymai :
5 punktas :
www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_...
144 straipsnis. Darbo laiko trukmė
1. Darbo laikas negali būti ilgesnis kaip keturiasdešimt valandų per savaitę.
2. Kasdieninė darbo laiko trukmė neturi viršyti aštuonių darbo valandų. Išimtis gali nustatyti įstatymai, Vyriausybės nutarimai ir kolektyvinės sutartys.
3. Maksimalus darbo laikas, įskaitant viršvalandžius, per septynias dienas neturi viršyti keturiasdešimt aštuonių valandų.
4. Tam tikrų kategorijų (gydymo, globos (rūpybos), vaikų auklėjimo įstaigų, energetikos, ryšių specializuotų tarnybų bei avarijų likvidavimo specializuotų tarnybų ir kitų tarnybų, dirbančių nepertraukiamo budėjimo režimu) darbuotojams, budėtojams patalpose darbo laikas gali būti iki dvidešimt keturių valandų per parą. Tokių darbuotojų vidutinis darbo laikas per septynių dienų laikotarpį neturi viršyti keturiasdešimt aštuonių valandų, o poilsio tarp darbo dienų laikas privalo būti ne trumpesnis kaip dvidešimt keturios valandos. Tokių darbų sąrašą tvirtina Vyriausybė.
5. Darbuotojų, dirbančių ne vienoje darbovietėje arba vienoje darbovietėje, bet pagal dvi ar daugiau darbo sutarčių, darbo dienos trukmė (kartu su pertrauka pailsėti ir pavalgyti) negali būti ilgesnė kaip dvylika valandų.