Su tokiu aktu ramiai eičiau į teismą. Ir laimėčiau (žinoma, jei apskaita sutvarkyta, ir matosi, kad tokie įnašai yra buvę). Įstatymiškai mokestinti nėra pagrindo, taigi - tai VMI išsidirbinėjimas, galbūt ir dažnas, kol negavo per nosį. Gaus - išsidirbinėjimai baigsis. Nes teismas žiūri dar plačiau - jei pinigai įnešti, su tais pinigais realiai buvo kažkas daroma, vadinasi įnešimo faktas akivaizdus. O tai, kas įnešta, grąžinant nėra apmokestinama. jei VMI kažkas nepatinka, tokioj situacijoje turėtų taikyt netiesioginį apmokestinimą (jei yra pagrindas). Šiuo atveju VMI nuėjo lengviausiu ir patogiausiu, bet sakyčiau neįstatyminiu keliu
į įmonę
Loreta rašė: Pagal GPMĮ 22 str. Apmokestino ne įmonę, apmokestino savininką. Bet vis tiek skaudu.
Kodėl? Todėl, kad priskyrė B grupės pajamoms, reikėjo tas sumas deklaruoti FR0471 (neribotos civilinės atsakomybės vieneto dalyvio pajamos iš paskirstytojo pelno), o savininkui sumokėti GPM.
Ir viso to galėjo nebūti, jei įnašai būtų deklaruoti kaip paskolintos lėšos, nes (iš komentaro):
3. Individualių (personalių) įmonių savininkų ar ūkinių bendrijų narių susigrąžinami įnašai ar sugrąžinamos skolintos lėšos pajamoms iš paskirstyto pelno nepriskiriamos.
Nepadeklaravo - nepaskolino. Vadinasi, išsiėmė pelną. Ir nesvarbu, Liusija, kaip tu parašysi ant KIO (manai, pas mus buvo parašyta kitaip?) - tai mažai lemia, nes žiūrima kur kas plačiau, nei tas popiergalis kasos išlaidų orderis.
Jūs manot - man čia labai įdomu drąskytis ir jums įrodinėti kažką, kas man pačiai nepriimtina? Anaiptol. Bet yra kaip yra. Ši patirtis ne mano vienos, jei ką.