Regvita rašė:
ventis rašė:
o as ,kaip buhalterinis diletantas ,suprantu pažodžiui-jeigu savininkui susimokejus visus įmanomus mokesčius nuo issiimtų 56160,00 lt litų kasoje dar liks ,tik tada juos išsiimdamas galės deklaruoti kodu 27 ir susimoketi tik GPM.
Kur čia dar yra kokių paslapčių?
Labas rytas,
Kadangi esate buhalteris diletantas, vadinasi Jūsų apskaita diletantiška, todėl patariu kuo skubiau iš diletanto tapti pedantu, tuomet apskaita bus ideali. Kurioje savininko nuosavybėje atskirai atskirti įvairūs įmonės įsipareigojimai, kaip pvz. atskira sąskaita "savininko įnašų"; "Nepaskirstytasis ankstesniųjų metų pelnas". Nuo šių metų turės atsirasti dar viena sąskaita savininko nuosavybėje, kurioje registruosite asmeninių poreikių sumas (menamą algą) , kurią savininkas savo sprendimu bus patvirtinęs. Vadinasi, kai savininkas išsiima lėšas iš įmonės, mokėjimo paskirtyje turite nurodyti, kokias jis išsiima lėšas, t.y ar jis susigrąžina iš įmonės savo darytus įnašus, ar jis išsimoka ankstesniųjų metų nepaskirstytąjį pelną, ar jis išsimoka lėšas asmeniniams poreikiams (menamą algą"). Taigi , pedanto apskaitoje viskas yra aišku ir metams pasibaigus pedantas buhalteris deklaruoja FR0471 atskirais kodas šias išsiimtas savininko lėšas, o savininkas savo ruoštu tais pačiais kodais deklaruoja GPM308 deklaracijoje.
Nėra gerai būti diletantu, geriau būti pedantu! Tuomet ir VMI išaiškinimus bus lengviau skaityti ir juos suprasti...
sveiki,ir dėkui už išsamų paaiškinimą.
nuo 1994 esu IĮ sav. ir vienintelis uždirbantis pinigus darbuotojas,ir per tuos 16 metų neteko sutikti buhalterio ,kuris įsigilintų ir sutiktų tvarkyti pajamų 2-3 katr metuose gaunančios įmonės reikalus(čia jau "poezija",taigi buh. menkas biznis).taigi teko gilintis ir ,kaip ir patariate, niekada nepainioti savo įnašų(juos išimdavau,kai tik atsirasdavo pakankamai lėšų) su įmonės pinigais,o kiekvienus metus gruodzio 31 d. uzbaigti ištustinant banko .sąsk ir kasą suplanuotomis ir realiai įmanomomis išmokomis,(įplaukos fiksuojamos pinigų apskaitos principų ,todel išmokamos pagal atliktų darbų aktus,taigi iš kasos,nelaukiant kol jos atsidurs IĮ sąskaitoje) ir deklaruojant praėjusių metų išmokas savininkui t.y. sau,nes sekančių metų įstatyminės tendencijos jau nuo 2005 visados buvo sunkiai prognuozuojamos .
Taigi,neaiskumai prasideda nuo nulio.
Aiskumo dėlei IĮ sąnaudos -auto islaikymas ir kuras ,mob telefonas,kompiuteris,popierius(apie 1200lt/mėn).Smegenų lastelių bei akių deginimas neapskaitomas.Užsakovai visoje Lietuvoje,jokio ofiso,jokių sąnaudu už elektra ,sildymą ir kt.
Taigi,jei 2010 m.5 menesius deklaruosiu po 1000 lt.ir mokesiu po 375lt VSD ,o 6-jį išsimokesiu 30000,kai pagal atliktų darbų aktą BUS pervesta pvz. 40000lt
Taigi uz 6 menesį nuo 30 T.LT sumokesiu iki "lubų " t.t.uz 4680lt t.y.1755lt
Tai kiek mokesčių sumokėsiu metų gale,jei paskui iki metų galo vel aktuosiu is tų likusių
10t.lt saskaitoje(ar kasoje)po 1000lt/men?
Man atrodo ,butent šitai visi čia bando perprasti.
AČIŪ už kantrybę