ErnestaL rašė:
O dar kitas klausimas, ar yra kur parašyta pati formulė ar aprašas, kaip turi būti apskaičiuota kompensacija, kai darbo valandos yra ženkliai mažesnės nei įprastinė 5 darbo dienų savaitė. Reikalas tame, kad kyla konfliktas su kita buhaltere, nes ji visai jokių koeficientų neveda. Skaičiuoja vidutinį VDU ir sukauptas kalendorines dienas daugina iš įprastinio 5 d.d. koeficiento 0,7. Ir aišku gauna žymiai didesnę sumą.
Vadovaujamasi šia VDU aprašo nuostata:
Kai darbuotojui per laikotarpį, už kurį suteikiamos kasmetinės atostogos, buvo nustatyta skirtinga darbo laiko trukmė, vidutinis vienos darbo dienos (valandos) užmokestis proporcingai perskaičiuojamas atsižvelgiant į darbuotojui nustatytos darbo trukmės santykį su įmonės darbo laiko trukme, nustatyta pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą. Šia nuostata taip pat vadovaujamasi apskaičiuojant piniginę kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas.
Kita vertus, jei darbuotojas dirba be 5 d.d. ir ne 6 d.d. darbo laiko režimu, tai jam netinka 0,7 ar 0,9. Tokiu atveju reikėtų paskaičiuoti tam darbuotojui individualų koeficientą, bet šiuo atveju nusistovėjo praktika pasinaudoti minėtu darbo trukmės santykio koeficientu, nes su juo skaičiavimas yra tikslesnis.