2006-05-23 15:38
dainadi
Atsidariau Verslo žinių puslapį ir štai rada pačios advokatės Judickienės komentarą šiuo straipsniu:
Dienraščio “Verslo žinio” 2006 m. gegužės 23 d. numeryje buvo publikuotas straipsnis dėl įsigaliosiančios Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos, numatančios iki 27 procentų sumažintą pajamų mokesčio tarifą. Šiame straipsnyje buvo pateikta informacija, kad “išmokos, mokamos nutraukus su darbuotoju darbo sutartį (išeitinė išmoka, kompensacija už nepanaudotas atostogas) nėra apmokestinamos pajamų mokesčiu”. Ši informacija dėl jos aktualumo, tačiau netikslumo ir neišsamumo (nenurodant “išskyrus” bei kitų neapmokestinamųjų kompensacijų pavyzdžių) tapo klaidinančia.
Atsiprašome visų skaitytojų, kurie šią informaciją suprato tiesiogiai, t.y. kad tiek pagal galiojantį, tiek pagal įsigaliosiančią Gyventojų pajamų įstatymo redakciją darbuotojui mokama išeitinė išmoka ir kompensacija už nepanaudotas atostogas nėra apmokestinama gyventojų pajamų mokesčiu.
Pažymime, kad pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą, kuris nėra keičiamas šioje dalyje ir keičiant Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme numatytus pajamų mokesčių tarifus, išmokos, mokamos nutraukus su darbuotoju darbo sutartį, tokios kaip išeitinė išmoka, mokama esant darbo sutarties nutraukimui darbdavio valia, ir kompensacija už nepanaudotas atostogas, yra apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu. Kompensacijos, kurias darbuotojai gauna tuo atveju, jeigu darbo sutartis nutraukiama ne darbdavio valia (pavyzdžiui, šalių susitarimu (Darbo kodekso 125 straipsnis) arba dėl nepriklausančių nuo darbuotojo priežasčių, nėra apmokestinamos pajamų mokesčiu.
>
>
Tai kaip iš tikrųjų yra: apmokestinat kompensaciją už arostogas, kai darbuotojas išeina savo noru ar ne?