2007-03-20 08:35
lenacka1117
2011-09-11 05-20
Bandysiu tau nors šiek tiek padėt, gal užvesiu ant kelio. Kadangi nurodei tokį mažą mėnesinį darbo užmokestį, tai darau išvadą, kad darbuotojas dirba nepilną darbo dieną ir jam turėtų būti skaičiuojamas vidutinis valandos darbo užmokestis, kuris negali būti mažesnis nei vyriausybės nustatytas minimalus valandos DU ir paskui moki už tas valandas, kiek jis turėtų dirbti per tas dvi dienas.
iš vdu skaičiavimo tvarkos:
Vidutinis darbo valandos užmokestis taip pat turi būti skaičiuojamas tais atvejais, kai darbuotojo faktiškai dirbama darbo diena (pamaina) yra trumpesnė arba ilgesnė negu normalios trukmės (pavyzdžiui, dirbant 5 dienas per savaitę – mažiau arba daugiau kaip 8 valandas kasdien).
6.12. Pagal šį Aprašą dienos (valandos) vidutinis darbo užmokestis negali būti mažesnis už skaičiuojamąjį mėnesį teisės aktuose ar kolektyvinėje sutartyje (jeigu jos nėra – darbo sutartyje) nustatytą toms pareigoms, profesijai ar atitinkamos kategorijos darbams minimalų valandinį (dienos) atlygį arba minimalios mėnesinės algos pagrindu apskaičiuotą to mėnesio valandinį (dienos) užmokestį pagal darbuotojo ar įmonės darbo (pamainos) grafiką, o jeigu šie dydžiai nenustatyti – negali būti mažesnis už Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintus atitinkamus minimalius darbo užmokesčio dydžius.
Tais atvejais, kai darbuotojas nedirbo visą skaičiuojamąjį laikotarpį (ar jo dalį) šio Aprašo 6.5 punkto antrojoje pastraipoje nurodytais atvejais, šiame punkte nurodyti minimalūs dydžiai turi būti sumažinti proporcingai ta dalimi, kurią sudaro nedirbtas laikas, palyginti su skaičiuojamojo laikotarpio faktiškai dirbtu ar darbo (pamainos) grafike nustatytu laiku.
tik tai bijau suklysti dėl to ar nedarbingumo pašalpa mokama kaip už pilną darbo dieną ar tik už tiek valandų, kiek jis turėtų dirbti per tas dvi dienas