2004-12-27 16:17
Apologetas
Panagrinejusi 5 str. 3 d. galima isskirti situacijas:
1 ) - negali taikyti personalkes, turincios viena ir ta pati savininka;
2) - negali taikyti personalkes, kuriu savininkas valdo daugiau kaip 50 proc. kito UAB'o akciju; Taip pat negali taikyti UAB'as, kurio bent vienas dalyvis turi daugiau kaip 50 proc. akciju. (o komentare kazkodel sita vieta prakomentuota taip, kad gali suprasti, jog tam, kad sita salyga butu taikoma, reikia tureti UAB'e daugiau kaip 50 proc., be to, buti personalines imones savininku).
3) - vienetai, turintys ta pati akcininka, valdanti abiejuose daugiau kaip 50 proc.
4)- vienetai, turintys ta pacia akcininku grupe, kuri abiejuose valdo daugiau kaip 50 proc.
taigi, VMI prakomentavo, kad Jonaitis nevaldo abiejuose UAB X ir UAB Y daugiau nei 50 proc, tad. (3) p. netaikomas.
Kapitanovas, matyt, vadovavosi (2) dalimi, kuri is dalies reiskia, kad jei vienete valdai daugiau kaip 50 proc., tai netaikai 13 proc. Taciau komentare prakomentuota, kad tas dalyvis turi buti ir kitos personalines imones savininkas. Tai logiska, nes visuose kituose straipsniuose vienaip ar kitaip dalyvis turi dalyvauti bent jau dvejose imonese, ar tai butu UAB'ai, ar tai butu personalkes, ir tureti jose daugiau kaip 50 proc.
Manau, Kapitanovas prakomentavo sita punkta nepaskaites VMI komentaro. Pagal VMI komentara, netaikomas 13 proc. tarifas, jei valdai bent dviejose imones kontrolini paketa, arba jei valdai vienoje imoneje kontrolini paketa, ir turi personalke ir vice versa.