Darbo kodeksas:
181 straipsnis. Mokymosi atostogos
1. Darbuotojams suteikiamos mokymosi atostogos stojamiesiems egzaminams į aukštesniąsias ir aukštąsias mokyklas pasirengti ir laikyti - po tris dienas kiekvienam egzaminui.
2. Darbuotojams, kurie mokosi bendrojo lavinimo mokyklose ar nustatyta tvarka įregistruotose aukštesniosiose ir aukštosiose mokyklose, pagal šių mokyklų pažymas suteikiamos mokymosi atostogos:
1) eiliniams egzaminams pasirengti ir laikyti - po tris dienas kiekvienam egzaminui;
2) įskaitoms pasirengti ir laikyti - po dvi dienas kiekvienai įskaitai;
3) laboratoriniams darbams atlikti ir konsultavimuisi - tiek dienų, kiek nustatyta mokymo planuose ir tvarkaraščiuose;
4) diplominiam (bakalauro, magistro)darbui baigti ir ginti - trisdešimt kalendorinių dienų;
5) valstybiniams (baigiamiesiems) egzaminams pasirengti ir laikyti - po šešias dienas kiekvienam egzaminui.
3. Į mokymosi atostogų laiką neįskaitomas kelionėje sugaištas laikas.
210 straipsnis. Mokymosi atostogų apmokėjimo sąlygos
1. Šio Kodekso 181 straipsnyje nurodytiems darbuotojams, kurie mokosi, laiko stojamuosius egzaminus į aukštesniąsias ir aukštąsias mokyklas turėdami įmonių siuntimus, už suteikiamas mokymosi atostogas šios įmonės moka ne mažesnį kaip vidutinį darbo užmokestį.
2. Darbuotojams, kurie laiko stojamuosius egzaminus ar mokosi savo iniciatyva, mokėjimo už mokymosi laiką klausimas sprendžiamas kolektyvinėse sutartyse arba
šalių susitarimu.
Pamastymai (nebūtinai teisingi)
Jei apmokama už laikotarpį, kaip numatyta DK - leidžiami atskaitymai, jei už ilgesnį laikotarpį, kas viršija nustatytą laikot - neleidžiami atskaitymai.
Klausimas (paieška, kaip išsisukti iš padėties):
kadangi DK 210 str.2. p "šalių susitarimu" t. y. neparašyta kad reikia mokėti Vid. DU ar MMA gal galima mokėti, kažkokią tai simbolinę mėnesinę suma, kad nebūtų nemokamos t.y. žmogelis būtų apdraustas ligos atveju. nesidomėjau, kaip į tai reaguotų SODRA, nes studentų neturiu. O reikėtų