names rašė:
Pagal 107 str.4p.rašo... darbuotojas turi teisę į tokios pačios trukmės poilsį pirmą darbo dieną po kelionės arba šis kelionės laikas pridedamas prie kasmetinių atostogų laiko.... Tokiu atveju galima prie atostotogų kaip ir rašėte pridėti, tik atskirai suteikti vien jas negalima.
O kaip galima nekaupti net neįsivaizduoju. Juk pridėti prie atostogų galima einant atostogų kad ir po pusės metų, ar metų.Ir jas jau turiu kaupti. Vienas turi sukaupęs jau 160 val. Daugiau neįsivaizduoju kito būdo kaip darbuotojui suteikti poilsį. Nes po kelionės nuvykus nėra kada poilsiauti. O grįžus atgal po kelionės tada jau galima suteikti poilsį.
Jei griežtai pagal įstatymo raidę be jokių papildomų gėrių darbuotojui:
- Atostogomis kompensuojama tik tuo atveju, jei šalys susitaria. Jei nesusitaria - nekompensuojama.
- Poilsis suteikiamas pirmą darbo dieną grįžus iš komandiruotės. Tai darbuotojo teisė. Jei darbuotojas ja nepasinaudoja pirmą dieną, vėliau ja pasinaudoti nebegali, nes teisė pagal įstatymo raidę galioja tik tą vieną dieną. Nėra teisės į tokį poilsio laiką antrą, trečią ar dar kokią nors dieną, tik pirmą po komandiruotės.
- Jei darbuotojas nepasinaudoja savo teise pirmą dieną po komandiruotės ir nesusitariama dėl kompensavimo atostogomis, darbuotojui tiesiog nieko už tą kelionės laiką nebepriklauso.
Tame yra logikos, nes šito viso reikalo tikslas - kompensuoti nuovargį, o ne atlyginti už darbą. Kompensuoti nuovargį po kelionės logiška būtent iš karto po kelionės, vėliau - beprasmiška.