Osiuke8 rašė:
VDI pakonsultavo, kad jei visas darbo dienas neisdirbama 8 val, negali buti taikoma sumine darbo laiko apskaita. Taciau, jei viena diena dirbama 4, kita diena 12, tada gali buti taikoma.
Taip ir nesupratau ar galima ar negalima...nieko....
Nesąmonė! Kuo remiantis? Kadaise, gana seniai, išties buvo toks ribojimas, jos SDLA netaikoma ne visam darbo laikui, bet dabar šis teisės aktas seniai nebetekęs galios, ir faktiškai nebėra šiai apskaitai jokio ribojimo. Gali būti taikoma ir "0,5 etato", ir dar kaip tik norite. Tik reikia patiems apsiskaičiuoti vidutinę savaitės trukmę. Jau patikėkit manim - ir ne viename seminare tą aptarinėjo.
Pacituosiu VDI specialisto J.Griciaus straipsnį:
Tinkamam darbo grafikui sudaryti būtina teisingai nustatyti darbo valandų normą (normalų darbo valandų skaičių) per apskaitinį laikotarpį. Pagal pagrindinį darbo ir poilsio laiko režimą: pagal penkių darbo dienų savaitės grafiką – 5 d. d. po 8 val., o švenčių dienų išvakarėse – po 7 val. Esant sutrumpintam darbo laikui, imama ne 8 val. darbo diena, o atitinkamai mažiau. Be to, nuo 2010 m. rugpjūčio 1 d. formaliai nėra draudimo taikyti suminę darbo laiko apskaitą darbuotojams, kuriems nustatytas ne visas darbo laiko krūvis. Šiuo atveju būtina darbo sutartyje sulygti dėl savaitinio (nes ne visas darbo laikas nustatomas per savaitę, ne per mėnesį) darbo laiko krūvio (pvz., „taikoma suminė darbo laiko apskaita pagal 34 darbo valandų savaitę“). Iš sulygto savaitinio vidutinio darbo valandų skaičiaus išvedama, kiek tenka darbo laiko 1 d. d., taikant penkių darbo dienų savaitės grafiką, ir gautą 1 d. d. trukmę dauginame iš apskaitinio laikotarpio darbo dienų skaičiaus (pagal 5 d. d. savaitės grafiką).