MillaJ rašė:
Sveiki, pakonsultuokite prašau, nes su VDI nesusikalbėjome:):
1. Darbuotojas įmonėje dirba po 2 d.val. per dieną, nustatytas val. D.U. Vasario mėn. atostogauja, 02.15 d.d. trumpinama 1 val., darbuotojas 02.15 d. atostogauja, ar atostoginius 02.15 d. apmoku už 2 d.val., ar už 1 val., nes VDI komentuoja, jeigu savaitės darbo laikas 40 val., ir trumpinama 1 val., vis tiek apmokama už tą sutrumpintą val., kažko nesupratau, apmoku už 2 d.val.?
2. Jeigu darbuotojas pasinaudoja atostogomis už 2015 m., tuomet dirbo po 6 val. šiai dienai driba po 4 val., ar aš turiu atsižvelgti, skaičuojant atostoginius, kad jis dirbo 2015 m. po 6 d.val., ir 1 dienos atostoginių VDU turėtų padidėti?
3. Jeigu darbuotojas dirba ne pilną darbo laiką, ar skaičiuojant atostoginius, privalau perskaičiuoti proporcingai dirbtam laikui?
VDI komentuoja, kad turime atsižvelgti į savo aprašytą apkaičiavimo tvarką, ir LT tvarkos aprašą, bet mūsų tvarkoje aprašyta, kad proporcingai dirbtam laikui perskaičiavimų nedarom.
Ačiū.
O šiaip, čia mes apie suminę kalbame, ar vis dėlto ne?
1. Paprastai apskaičiuojamas dienos VDU ir mokama už darbo dienas, tad gaunasi, kad už 2 val.: dėl trumpinimo darbuotojas neturėtų patirti finansinės skriaudos.
2. Šiuos atvejus įmonės turi apsirašyti pačios. Vyravo tokia praktika (niekas jos ir nekeitė, tik VDU aprašas tapo lakoniškesnis), kad atostoginiai mokami pagal to laikotarpio, kuriuo buvo sukauptos atostogos, grafiką.
3. Atostoginiai mokami pagal darbuotojo grafiką. Kai yra darbo laiko normos kitimas, tikslesnis skaičiavimas gaunasi naudojant perskaičiavimo koeficientą. Dar jo gali prireikti kompensacijos skaičiavimui, jei darbuotojas dirba individualiu darbo laiko režimu (ne 5 ar 6 d.d. savaitę).