Tininga rašė:
Jei aplinkybė yra nedarbingumas, tai termino pabaiga yra nedarbingumo pabaiga. Tai tada ir atleidžiate. Jei norite, kad darbuotojas toliau dirbtų vietoje darbuotojo X, tai atitinkamai susitariate su darbuotoju Y.
Gal galite paziureti, kaip i ta pati klausima atsake VDI per fb:
klausimas:
Darbuotojas X susirgo. Vietoj jo priememe darbuotoja Y (jo sutarty nurodyta, kad darbo sutarties terminas iki kol baigsis nedarbingumas darbuotojui X). Darbuotojui X baigiasi nedarbingumas 09.07 d. Jis sakė eis is darbo savo iniciatyva dėl sveikatos problemų, arba pagalvos apie kitas pareigas ir pasiliks dirbt kita darbo funkciją.
Tai jei darbuotojas X iseis is darbo arba eis dirbt i kitas pareigas, darbuotojui Y darbo sutartis tampa neterminuota, ar vis vien skaitosi terminuota ir mes ji galime 09.07 atleisti, nes 09.07 baigiasi nedarbingumas darbuotojui X?
atsakymas:
DK 69 str. 1 d. nustato, kad terminuota darbo sutartis pasibaigia suėjus terminui. Pagal DK 69 str. 2 d. terminuota darbo sutartis tampa neterminuota, jeigu darbo santykiai faktiškai tęsiasi daugiau kaip vieną darbdavio administracijos darbo dieną suėjus terminui.
Vadovaujantis aukščiau išdėstytu paaiškiname,kad darbuotojui pasveikus ir nutraukus darbo santykius per DK 69 str. 2 d. nurodytą terminą, sutartis su kitu darbuotoju taptu neterminuota, kadangi išnyko aplinkybės dėl kurių buvo sudaryta terminuota darbo sutartis.
Jeigu darbo santykių su pasveikusiu darbuotoju nenutraukiami ir keičiamos jo pareigos, terminuota sutartis turėtų būti nutraukiama, priešingu atveju ji taptu neterminuota.
kaip suprast?
as maniau kaip ir Jūs, kad svarbiausia aplinkybė, nesvarbu, kad tas, kurį pavadavo išeina iš darbo?
ar aš neteisingai suprantu vdi atsakyma?