2013-10-01 14:18
manttys
2013-10-01 15-44
Klausiu, nes čia svarbus toks gana momentas. Nes, tarkim, jeigu jus nusivežat į kažkokį savo sandėlį ir tik po kiek laiko parduodate, tai čia man labiau būtų situacija panaši į pervežimą verslo tikslais. O tokiu atveju reiktų jums registruotis ten pvm mokėtoju ir išsirašyti sąskaitą sau, o po to jau tiekimai ten vieotje pagal tos šalies įstatymus. Bet jeigu parduodate tiesiai kažkam, tada tinka normalios sąlygos.
1. Jus PVM mokėtojui prekes. gaunate iš jo pvm kodą ir parduodate pagal 49 str. 1 dalį.
2. Jūs ne pvm mokėtojui. Tiekimas su lietuvišku PVM.
3. Jūs pervežat prekes ES PVM mokėtojui. Paslaugos suteikimo vieta laikoma gavėjo šalis, jis priskaičiuoja PVM. Jūmsne PVM objektas. Galima pastaba "atvirkštinis apmokestinimas"
4. Jūs pervežate fiziniam asmeniui (ne apmokestinamajam) tarp valstybių narių. Tiekimo vieta laikoma šalis, kur prasidėjo tiekimas (Lietuva), reiškia bus su 21 proc. PVM.
Visumoj man panašu, kad jums reiktų reigstruoti savo padalinį toje šalyje, išsisimti pvm kodą ir tada persivežinėti pagal 49 str. 4 dalį. Nes bent jau iš jūsų išsireiškimo labai panašu į tai. Gerai apmastykite viską, nes jeigu kada bus tikrinimas, gali pradėti kabinėtis prie tokių dalykų, kaip krovinio gabenimo važtaraščių. Jeigu rodysite, kad gabenta pastoviai į kažkokią vietą, o po to jau pervežinėjot klientams, tai gali kilti daug klausimų, kodėl prekės pristatytos ne tuo adresu, kuriuo faktūra rašyta. Aišku, gal kritiškai čia žiūriu, bet visko būna...
Pataisykit jei kur suklydau..