DaivaP rašė: 4. Suminės darbo laiko apskaitos darbo laiko režimas netaikomas:
4.2. darbuotojams, kurie šalių susitarimu dirba ne visą darbo laiką (Darbo kodekso 146 straipsnio 1 dalies 1 punktas)
Pas mane būtent tai, tai darau išvadą, kad tai ne suminė darbo laiko apskaita.
DaivaP rašė: Radau A. Nagienės straipsnį "Atlyginimo už atostogas apskaičiavimo ypatumai". // "Apskaitos ir mokesčių apžvalga", 2000, Nr.5.
Parašyta: "...Kai darbuotojui per darbo metus ... buvo nustatyta skirtinga darbo trukmė, VDU perskaičiuojamas atsižvelgiant į darbuotojui nustatytos darbo trukmės santykį su normalia įmonės darbo trukme. Ta pačia nuostata vadovaujamasi apskaičiuojant piniginę kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas"
Štai čia viskas ir paaiškėja. Jei perskaičiuoji laikotarpį, už kurį priklauso atostogos, atsižvelgiant į darbuotojui nustatytos darbo trukmės santykį su normalia įmonės darbo trukme, tai koeficientą taikai tokį, kiek d.d. savaitėje nustatyta įmonės darbo tvarkoj. Gaila, neužsisakinėjau tada šios spaudos, ten, turbūt, paaiškinta ir kaip tą perskaičiavimą skaičiuoti, nes gana sudėtinga gaunasi, kai toks nestandartinis darbo laiko režimas. Pas mane, pvz., 2 h per mėn., nes įmonė nieko neveikia, o ataskiatas ir deklaracijas VMI vis tiek reikia pateikinėt.