Tininga rašė:
admin123 rašė:
Ar butu galima nustatyti toki darbo laika?
dirbtų antradieniais - sestadieniai po 8 val.
sekmadienis ir pirmadienis - poilio dienos.
gamyba - nėra nepertraukiama
Ar reiktų čia paminėti, kad tai suminė darbo laiko apskaita?
Dirbant tokių grafiku: liepą būtų 21 d.d. / 167 val. (tuo tarpu tie kurie dirba pirm. - penktad. dirbtų 20 d.d./ 159 val). ar skaitytusi čia kaip viršvalandinis darbas ta viena diena, ar nesiskaitytu?
Ačiū
Jei per savaitę netenka dirbti 48 valandų, jei darbo laikas nėra svyruojantis, tai nedaryčiau suminės. Su darbuotoju sutarus, manau, toks darbo grafikas yra galimas.
susimėciau dėl sios DK 161 str. nuostatos:
1. Bendra poilsio diena yra sekmadienis, o esant penkių dienų darbo savaitei, - šeštadienis ir sekmadienis, išskyrus šio straipsnio 2, 3, 4 dalyse ir kituose norminiuose teisės aktuose nustatytus atvejus.
2. Įmonėms ir organizacijoms, kuriose bendrą poilsio dieną negalima nutraukti darbo dėl to, kad reikia aptarnauti gyventojus (miesto transportas, sveikatos priežiūros įstaigos, energijos tiekimo įmonės, teatrai, muziejai ir kt.), poilsio dienas nustato savivaldybės vykdomoji institucija.
3. Įmonėse ir organizacijose, kuriose negalima sustabdyti darbo dėl techninių gamybos sąlygų arba dėl to, kad reikia nuolat nepertraukiamai aptarnauti gyventojus, taip pat kitose nepertraukiamos gamybos įmonėse poilsio dienos suteikiamos kitomis savaitės dienomis iš eilės kiekvienai darbuotojų grupei pagal darbo (pamainų) grafikus. Jie sudaromi ir tvirtinami šio Kodekso 147 straipsnyje nustatyta tvarka.
4. Esant suminei darbo laiko apskaitai, darbuotojams suteikiamos poilsio dienos pagal darbo (pamainų) grafikus (tvarkaraščius).
nei į 1,2,3,4 punktus mes nepatenkame, galime tik įsivardinti kad tai suminė apskaita. bet tada tikriausiai reiktų 8 val. apmokėti kaip viršvalandzius, jei apskaitinis butu mėnuo?
o jei nerašytume, kad tai suminė, tai nemokėtume uz 8 val. kaip uz virsvalandzius? ar taip supratau?