wolf rašė:
1. Draudimo išmokas traukti į apm. pajamas, išlaidas priskirti sąnaudomis.
Kažin, ar tikrai galima taip elgtis? Mano situacijoje tai būtų idealiausias variantas. Prašau pagalbos.
Situacija
Vokietijoje eismo įvykio metu apgadintas mūsų firmos autovežis ir dalis krovinio - lengvieji automobiliai. Ekspertai įvertino nuostolius, surašė defektavimo aktus ir taip iš Vokietijos draudimo bendrovės gavome 13 tūkst. EUR. (ši suma atitinka nurodytą defektavimo akte). Viskas būtų aišku - tokios sąnaudos, tokios ir pajamos.
Tačiau muitinė pargabentą apgadintą krovinį įvertino ta pačia verte, kaip būtų įvertinusi ir neapgadintą, t.y., įvertinime neatsispindi defektai. Todėl krovinį užpajamavau ta verte, kuria jis įsigytas.
Tačiau parvilkus krovinį į Lietuvą, teko automobilius remontuoti, dažyti ir t.t. Taigi, patyrėme sąnaudas.
Nežinau, kaip pasielgti - ar traukti tas sąnaudas į krovinio vertę ir taip užkelti savikainą, ar traukti į veiklos sąnaudas, kurios padengtos draudimo išmokomis. Be to, labai sunku išskirti, kiek konkrečiai sąnaudų patyrėme remontuodami tą krovinį, to neįmanoma apskaičiuoti. Įvairios remontų medžiagos, dažai ir detalės perkamos urmu, nes per mėnesį tvarkoma apie 100 automobilių.
Todėl ir pagalvojau, gal tikrai galima visas patirtas sąnaudas nugrūsti į leidžiamus atskaitymus, o gautą draudimą - į apmokestinamas pajamas. Kaip jūs manote? Labai prašau atsiliepti, skubiai reikia.
Ir dar. Jeigu jums kada atsitiks toks dalykas - draudiminis įvykis užsienyje, niekada nepadarykite tokios klaidos, kokią padarė mūsų firma. Visą krovinį iš užsienio parsigabenome savo jėgomis, patirdami dar daugiau nuostolių. Tuo reikalu turėjo pasirūpinti draudimo bendrovė. O dabar - šiš, nieko negavome.