2004-11-13 18:53
Apologetas
2011-09-11 03-32
o siaip tai nera skirtumo, ar trauksi, ar netrauksi, i pelno is nuostolio ataskaita nes jei parduodi uz savikaina, tai tokio pardavimo rezultatas vistiek yra nulis, del to esminio skirtumo ir nera, ar trauksi, ar netrauksi, jei trauktum - itaka pelnui butu nuline, jei netrauki - vistiek nulis, nes nieko nepatenka.
Nors faktas, kad apmokestini PVM turetu vesti i isvada, kad vistik turi vienoki ar kitoki tiekima, nes priesingu atveju PVM nebutu. Bet, kaip rasiau auksciau, to tiekimo neatvaizdavimas pelno nuostolio saskaitose nieko is esmes neiskraipo.
Kagi, gal tuo reiktu baigt sia diskusija, viskas daugmaz paaiskejo, isskyrus atveji, kodel pelno mokescio istatyme nenumatyta isimtis "apmokestinimui kai nuomininkas remontu padidino daikto verte", bet ta verte perleido nuomotojui israsydamas PVM SF.
Nes siuo atveju gaunamas remonto paslaugos pirkimas, tad pelno mokescio, kaipo tokio, neturetu butu, nes nera su tuo susijusiu pajamu nuomotojo knygose.
Gal reiks paciam parasyt rasta VMI.
Dar vienas dalykelis - vistik isliko skirtumas tarp ir PMI nuostatu tuo atveju, kai nuomininkas pagerino nuomotojo daikta, bet nuomotojas nekompensuoja to daikto pagerinimo.
Taip yra todel, kad jei savo IT apskaitai naudodamas istoriniu kastu metoda, o ne pervertintas vertes t.y. kai nudevi daikto isigijimo savikaina, tai nuomininko atliktas daikto pagerinimas, jei nuomininkas tu pinigu nepapraso is nuomotojo, nuomotojui nieko nekainuoja, taigi, nuomotojo knygose nera isigijimo kainos, susijusio su remontu, uztat pagal to turo verte gautusi mazesne, nei pagal PMI nuostatas, kurios reikalauja ta remonta kapitalizuoti ir nudeveti.
Bet man patinka tokie skirtumai, verciantys galvoti, su salyga, kad jie nepradeda uznkist.