mariska rašė:
Niemand, 8 punktas yra aktualus 35 str. 7 dalyje, kuri sako
7. Jeigu atlikdamas susitarime dėl darbo funkcijų jungimo numatytą papildomą darbo funkciją darbuotojas dėl to įgyja teisę naudotis šiame kodekse ar kitose darbo teisės normose nustatytomis papildomomis teisėmis ar pareigomis (ilgesniu poilsio laiku, trumpesniu darbo laiku, atostogomis ir kita), jos šiam darbuotojui taikomos tik tada, kai atliekama papildoma funkcija, ir tik tiek, kiek ji atliekama.
Todėl sakyčiau šitas variantas yra aktualus, kai papildoma funkcija suteikia papildomas atostogų dienas. PVZ, kaip mokyklos administratorė + mokytoja. Dirba pagrindinį darbą ir dar pasiėmusi pravesti kokį dalyką. PVZ tikybą porą valandų. Tai pagal adminsitratorės jai priklauso 20 d.d., pagal mokytoja 30 d.d. (pvz skaičius, tikslaus nežinau), todėl už tas 10 d.d. ir reikėtų apmokėti tik nuo mokytojos dalies.
taip aš suprantu
Čia sena problema. Tarkim kaip mokytojai priklauso 30 dienų atostogų, o kaip administratorei 20. Nori pasiimti 30 dienų atostogų, ką daryti?
Naujas kodeksas to irgi nesprendžia, tėra tik tokios miglotos formuluotės, iš kurių niekas neaišku. Kai sugretinimas bėdų nėra, darbo laiko atskirti negalima, todėl skaičiuojama pagal pareigybę, kuriai atostogos ilgesnės. Bet vat kai tikras papildomas darbas su papildomom darbo valandom, tada nebeaišku/problemiška. Gaunasi, kad kaip mokytoja atostogauja, bet kaip administratorė dirba.
Man asmeniškai patinka tokia nuostata DTV:
"6.15. Užmokestis pagal susitarimą dėl papildomo darbo, papildomas darbo laikas (jei yra), atostoginiai bei kompensacija už nepanaudotas atostogas apskaičiuojami ir apskaitomi atskirai, kaip pagal atskirą darbo sutartį, tačiau atostogos yra kaupiamos ir suteikiamos tik pagal pagrindinę darbo sutartį."