Niemand rašė: Tavo pateiktas VDI atsakymas yra vienas iš retai pasitaikančių teisingų ir normalių atsakymų. Jei tau tas patinka, gali "skraidyti su fanera virš Paryžiaus", bet būk žmogus, nesiūlyk to kitiems.
Na šiaip tai, prie pateikti išaiškinimo, aš pasakiau savo nuomonę, kaip ir daugelis iš mūsų. Nes to paprašė vienas iš dalyvių.Gal neparašiau kelių "prašau", "atsiprašau", gal tau tai užkliuvo, atleisk, nežinojau, kad tu jautrus tokiems dalykams. Tai vienas dalykas. Tai,kad parašiau biški su jumorų, nemanau, kad atsakymo teisingumas nuo to nukentėjo. Tai antra.
Ir trečia, teisininkai, būtent ir akcentuoja,kad negalima derinti šių dviejų pareigybių, nes sukuriamas asmeninių interesų konfliktas.
"Visiškai pritariame VMI nuomonei.Be jau Jūsų minėto Buhalterinės apskaitos įstatymo analogišką draudimą galime atsekti sistemingai analizuodami Civilinio kodekso normas: civilinio kodekso str. 2.87 numato imperatyvų įpareigojimą bendrovės valdymo organams (tame tarpe ir direktoriui) visomis priemonėmis vengti, jog jo asmeniniai interesai kirstųsi su juridinio asmens interesais. Būdamas tuo pat metu dar ir bendrovės buhalteriu, įmonės vadovas neišvengiamai sukurtų prielaidas interesų konfliktui: kiltų pavojus, jog kažkurios pareigos bus atliekamos neatsakingai, be vidinės kontrolės, dėl ko kentės juridinis asmuo.
Taip pat aktualios Jūsų nurodomoje situacijoje Civilinio kodekso str. 2.135 nuostatos: jis numato, jog atstovo sudarytas sandoris gali būti nuginčytas, jei pažeidžia atstovaujamojo interesus. Kilus teisminiam ginčui teismas be abejo preziumuos, jog bendrovės direktorius (veikiantis kaip bendrovės atstovas) sudarydamas sandorį (darbo sutartį) su pačiu savimi Veikė nesąžiningai, nes galimai siekė išvengti vidinės kontrolės.
Šioje situacijoje logiškai gali kilti ir dar vienas klausimas: bet gi galima situacija, kai bendrove valdo vienintelis asmuo-direktorius, todėl manytina, jog savo turtinių interesų jis nepažeis ir juridinio asmens interesams kenkti nesieks. Tokioje situacijoje atsakymas būtų:
kadangi Lietuvos teismai savo praktikoje vadovaujasi išimtinai vadinama amerikietiškąja juridinio asmens samprata, numatančia ribotos atsakomybės juridinio asmens turto atskirumą nuo visų kitų asmenų asmeninio turto, interesų konfliktas vis vien būtų pripažintas, nors faktiškai „buitinėje tikrovėje“ jo nebūtų (Tai vadinamoji juridinio asmens-fikcijos teorija, plačiai įdiegta Lietuvos teismų praktikoje)."
Tai va, kažkur vidurinėje Azijoje yra sakoma, jei ilgai žiūrėsi į saulę galima tapti idiotų. Perfrazavus, galime pritempti prie Lietuvos situacijos: Jei aklai tikėsi VDI (VMI) išaiškinimai, gali tapti idiotų.