astaser rašė: Oi kaip prasikankinau su tais vairuotojais šią savaitę. VDI konsultuoja, kad po to kai grįžo, už perdirbtas val. tabelyje reik žymėt V (nei P , nei PV), jei ilgiau stovi (savaitę, 2 ar 3) - skelbt prastovas (PV). Įdomiausia man yra tai, kad už tas neišdirbtas val. lygtais reiktų mokėti apskaitinio periodo pabaigoje. Bet šioj vietoj nesu tikra, nebent gaučiau raštišką VDI atsakymą. Visgi pasilikau prie atlyginimo + už naktines ir šventines kas mėnesį, tabelyje žymiu P , bet apmoku kaip už dirbtą laiką, apskaitiniam periodui pasibaigus skaičiuoju tik už viršvalandžius. Labai norėjau tuos 800 priskaityt už neišdirbtas val., bet konkretaus atsakymo kadangi negavau, nerizikavau, nes sumos nėra didelės, darbo daug daugiau ir klausimas ar po to neliksiu ko nepriskaičius.
Dabar, nuo rugpjūčio 1 d., reikia vadovautis šiuo DK 149 str. punktu:
2. Jeigu taikoma suminė darbo laiko apskaita, privalo būti garantuota šio Kodekso nustatyta paros ir savaitės nepertraukiamo poilsio trukmė. Jeigu suminės darbo laiko apskaitos laikotarpiu viršijamas tai darbuotojų kategorijai nustatytas darbo valandų skaičius, darbuotojams jų pageidavimu sutrumpinama darbo diena arba suteikiama poilsio diena (dienos) darbo, kolektyvinėje sutartyje arba darbo tvarkos taisyklėse nustatyta tvarka, mokant už šį papildomą poilsio laiką vidutinį darbo užmokestį, ar papildomai apmokama kaip už viršvalandinį darbą.
Jeigu suminės darbo laiko apskaitos laikotarpiu darbuotojas dėl nuo darbdavio priklausančių priežasčių dirba mažiau, negu tai darbuotojų kategorijai nustatytas darbo valandų skaičius, už faktiškai dirbto laiko ir nustatyto darbo laiko skirtumą yra apmokama kaip už prastovą (Kodekso 195 straipsnio 1 dalis). (Prastovos žymimos PN)
Taigi, tai apskaičiuojama ir apmokama būtent pasibaigus apskaitiniam laikotarpiui.