broniux123 rašė:
Dabar žiūrim taip:
Dirbu pirmus metus, po puses metų galiu eiti atostogų, prašau atostogų, kad išleistų 28 dienom atidirbus 11 mėn. Ir nesusitariu, nes nesu uždirbęs, einu atostogų kada busiu uždirbęs (jau antrais darbo metais) tada gausis, kad tais pirmais darbo metais atostogų kurios man priklauso 28 d. negaunu :)
Čia tą DK kas kaip nori tas taip skaito
Nes aš kaip paskaitau, tai suprantu, kad už darbo metus man priklauso 28 d atostogų, jas pasiimti galiu tais pačiais darbo metais ir tik pirmais yra pažymėta, jog po 6 mėn., o antrais ir sekančiais bet kada. Bet čia iškažkur atsiranda darbdavių išmanytas "užsidirbimas", kuris DK neminimas (bent neradau) ir atsiranda aš manau DK pažeidimas, jog už darbo metus yra nesuteikiamos minimalios kasmetinės atostogos.
Čia Jūs traktuojate taip kaip jums patogu
Žiūrim ką turim. Pirmiausiai reikia suprasti, kaip atsirada 28 k.d. O gi labai paprasta matematika: 28 k.d./12 mėnesių ir gauname, kad išdirbęs 1 mėnesį darbuotojas užsidirba 2.33 k.d.
DK leidžia jau imti atostogas išdirbus pirmais metais po 6 mėnsių, bet DK nerašoma, kad jums leidžiama pasinaudoti 28 k.d. atostogomis. Skaičiuojant kasmetinių atostogų laikotarpį yra vadovaujamasi DK 170 str.
DK 170 str. įtvirtinti laikotarpiai, kurie įskaitomi į darbo stažą kasmetinėms atostogoms gauti.
Šio straipsnio 1 dalis įtvirtina, kad į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma:
1) faktiškai dirbtas laikas;
2) laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir visas darbo užmokestis arba jo dalis;
3) laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir mokama stipendija arba kitos išmokos, išskyrus laiką, kai darbuotojas yra išėjęs vaiko priežiūros atostogų;
4) laikas, kurį darbuotojas gavo ligos, motinystės arba tėvystės pašalpą;
5) mokamos kasmetinės atostogos;
6) nemokamos atostogos iki keturiolikos kalendorinių dienų;
7) nemokamos atostogos iki trisdešimties kalendorinių dienų neįgaliesiems;
8) nemokamos atostogos iki trisdešimties kalendorinių dienų asmenims, slaugantiems neįgalųjį;
9) priverstinės pravaikštos laikas darbuotojui, grąžintam į ankstesnį darbą;
10) teisėto streiko laikas;
11) kiti įstatymų nustatyti laikotarpiai.
Vadovaujantis šio straipsnio 1 p. faktiškai jus išdirbote tik 6 mėnesius, vadinasi galite pasinaudoti tik 14 k.d. (6 mėn. x2.33 k.d.) laikotarpiu.