Elste rašė: Colop rašė: paaiškink, man tada prašyčiau, kuo skiriasi :
a) prašau atleisti mane iš užimamų vadybininko pareigų.
b) prašau mane atleisti iš darbo. ?
praktikoje mačiau ir tokių ir tokių formuluočių. ir visos jos reiškia tą patį.
deja, ne tą patį
a) kai atleidžiamas tik iš užimamų pareigų ir gal būt bus pasiūlytos kitos (kaip neseniai diskutavime kaip direktorius tampa gamybos direktoriumi, o pastarsis į jo vietą direktoriumi
), bet ne iš darbo (iš įmonės lauk). pvz. dirba vairuotoju-ekspeditoriumi ir prašosi atleidžiamas iš užimamų ekspeditoriaus pareigų, tai reiškia liks dirbti tik vairuotoju.
b) kai jau visiškai iš eina iš darbo (iš tos įmonės), tai dar gali atitikti ir formuluotė "prašome nutraukti mano darbo sutartį".
Bet pastaroji dal gali nereikši, kad visiškai išeini iš tos įmonės, nes gal joje dirbi pagal kelias darbo sutartis, pvz. pagal vieną buhaltere, pagal kitą po buhalterės darbo valandų, valytoja. Ir galima tada prašyti nutraukti valytojos darbgo sutartį, liekant dirbti tik buhalterę. Taigi tai vėl nebus atleidimas iš darbo.
Todėl kai visiškai išeini iš tos įmonės, tai ir prašoma atleisti iš darbo.
Bet tai matai, Elste, kaip tu čia profesionaliai išvyniojai viską :)
Bet aš dabar įjungsiu vyrišką logiką ir Tavęs paklausiu ...
1.
1 darbo sutartis. pareigos : direktorius. bet jis nenori tapti gamybos vadovu. jis nori išeiti iš darbo. tai sakinio formuluotė : prašau mane atleisti iš užimamų pareigų - reikštų, kad jis iš pareigų atleistas, bet neišmestas iš pačios įmonės ?
(juk viskas - jis išsižadėjo savo pareigų... be tų pareigų jis įmonėje nieko neturi... )
2.
Jeigu turiu 2 atskiras DS, Direktorius , ekspeditorius. Ir parašau prašyymą : prašau atleisti iš užimamų pareigų - tai būsiu iš abiejų pareigų atleistas ?
3.
Mano manymu, jei darbuotojas toje įmonėje dirba su 1 DS (bet ne daugiau) tai sakinių "prašau atleisti iš užimamų pareigų " ir "prašau atleisti iš darbo' įtakoja visiškai identiškai analogiškai vienodą rezultatą.