Elste rašė:
ankata1 rašė:
Tininga rašė:
Kai byla archyvuojama, joje lieka tik tai, kas saugoma ilgą laiką.
o kokie dokumentai lieka pas jus saugoti ilgą laiką archyvuojant? ar reikia prašymo dėl npd, dėl banko sąskaitų? vaikų gimimu liudijimu kopiju? diplomų kopijų?
o pagal taisykles dabar reiktų archyvuoti 2012 m. asmens bylas, o 2013 dar nereikia?
dar klausimukas. sakykim, išėjo darbuotojas iš darbo, bet po 3 metų sugrįžo. jo ankstesnė byla tai jau suarchyvuota, tai ją pagal taisykles reiktų išsiimti ir tęsti toliau. tada vėl jį atleidžiam ir automatiškai gaunasi jo byla iš daugiau lapų. tai kaip ją beįkišti į tą archyvą? tada reikia pernumeruoti kokių 10-20 darbuotojų bylas. o tokių vaikštančių pirmyn atgal pas mus tai ne vienas ir ne du... O kaip darote jūs? Gal žinot kokia bausme, jei to nevykdom?
Tirkai nereikia tos ankstesnės bylos iškapstyti. Ji jau užbaigta - aiškios ribos yra: priėmimo data, atleidimo data. Viskas.
Kai vėl ateina dirbti tas pasts asmuo, tai užveda naują bylą, kaip visiškai naujam darbuotojui.
na as buvau sseminare ir ten tikrai uztikrino, jog taip ir reikia daryti. va ir dokumentu tvarkymo ir apskaitos taisyklese nurodyta: "42.2.4. Darbuotojo asmens byla, kuri jau buvo įrašyta į bylų apyrašą, bet buvo tęsiama ir papildyta naujais dokumentais, tvarkoma iš naujo: sunumeruojami papildomi bylos lapai, kurių numeracija tęsiama eilės tvarka, rašomas naujas bylos baigiamasis įrašas ir antraštinis lapas, patikslinant chronologines ribas ir, jei reikia, antraštę. Naujas antraštinis lapas dedamas bylos pradžioje, baigiamasis įrašas – gale. Buvęs antraštinis lapas ir baigiamasis įrašas byloje paliekami, jų lapai nenumeruojami."
Tai kaip jūs suprantate šį punktą? Mano manymu, taip išeitų, kad antrą kartą darbuotojui įsidarbinus, tą pačią bylą reikia tęsti. O kaip kitaip būtų galima tęsti darbuotojo bylą, kuri jau suarchyvuota?