wirgina rašė: meksika rašė: Sveiki,
labai prašau pagalbos.
Mūsų įmonėje keliems darbuotojams pakeistas darbo laikas ir nustatytas po 4 val per dieną. Gaunasi 20d.d. 80 d.val. Darbo užmokestis nekito.
Kas mėnesį darbo užmokestį skaičiuodavau standartiškai, vidurkis skaičiuojamas pagal dienas, skaičiuojant atostoginius taip pat. Dabar pasiskaičiau šitą temą ir išsigandau, kad ne taip skaičiuoju. Pagal VDU skaičiavimo tvarką išeina, kad turėčiau išleidžiant žmogų atostogų skaičiuoti ne vidutinį darbo dienos, o vidutinį valandos atlyginimą. O atleidimo atveju, darbo dienų koeficientas taip pat keičiasi. Pas mus 5 d.d. savaitė, tai jei žmogus dirbo po 4 val per diena, tai jam koeficientas ne 0,7?
Padėkite susigaudyti ar labai daug taisymo sau prisidariau
O kodėl toks baisus valandos vidurkis ?
Juk jūsų atveju niekas daugiau nesikeitė, tik darbo laikas... net keista... ką jūs manotės išlošę ?
Koeficientas , skaičiuojant atostogų kompensacijos , skiriasi tik 5 darbo dienų ar 6 darbo dienų savaitės atveju...
Na čia valdžia išlošia, aš tik daugiau darbo turiu
Tai jei teisingai suprantu, jei žmonės dirba tas pačias 5 d.d. tai ir koeficientas jiems lieka 0,7.
O valandos vidurkis man baisus dėl to, kad Pragma (su kuria dirbu) leidžia nustatyti tik vieną variantą t.y. arba dienos vidurkį, arba valandos. GAunasi kad kiekvienam darbuotojui vos ne rankomis reikia skaičiuoti darbo užmokestį, o kai žmonių nemažai, tai toks užsiėmimas užima daug laiko. Užtai ir galvoju ką man dabar daryti. Ar aš čia labai nusižengiu jei skaičiuoju vidutinį dienos DU, ar keisti visą apskaitos politiką ir skaičiuoti visiems vidutinį valandos vidurkį