ritukse rašė:
ritukse rašė: Sveiki situacija pas mus labai kebli. Įmonė turėjo maisto prekių parduotuvę bet ją uždarė nes negavom leidimių visus darbuotojus atleidom. Viena darbuotoja buvo vaiko priežiūros atostogose , dabar turėtų grįžti į darbą , bet nėra kur grįžti kaip ją atleisti kokiu starpsniu ar 125 ar 129 .
Ji pas mus dirbo 6 mėn ir išejo gimdyti tai jei kompensacija priklausytų už 1 mėn , o nepanaudotas atostogas irgi už 6 mėn skaičiuoti Kadangi ji gaudavo minimumą tai jei imti dabartinį 800 Lt Ačiū
Skambinausi į darbo inspekcija ir ten pasakė , kad galim atleisti pagal 125 str. bet jei darbuotoja nesutinka ir neina dirbti į kitą vietą tai mes kol vaikui sukaks 3 metai turim mokėti prastova 2/3 Ma gažin kie būtų Gal kas nors apie prastovas turit ką paskaityti
195 straipsnis. Mokėjimas už prastovos laiką
1. Prastovos ne dėl darbuotojo kaltės laikas apmokamas ne mažesniu nei Vyriausybės nustatytu minimaliuoju valandiniu atlygiu už kiekvieną prastovos valandą.
2. Kai dėl prastovos įstatymų nustatyta tvarka perkelto į kitą darbą darbuotojo darbo užmokestis sumažėja dėl nepriklausančių nuo jo priežasčių, jam mokamas iki perkėlimo buvęs vidutinis darbo užmokestis.
3. Jeigu darbuotojui prastovos atveju nepasiūloma įmonėje esančio kito darbo pagal jo profesiją, specialybę, kvalifikaciją, kurį jis galėtų dirbti nepakenkdamas savo sveikatai, jam už kiekvieną prastovos valandą mokamas jo dviejų trečdalių vidutinio valandinio darbo užmokesčio dydžio, buvusio iki prastovos, atlygis, bet ne mažesnis nei Vyriausybės patvirtintas minimalusis valandinis atlygis už kiekvieną prastovos valandą.
4. Jeigu darbuotojas raštiškai atsisako pasiūlyto darbo pagal savo profesiją, specialybę, kvalifikaciją, kurį jis galėtų dirbti nepakenkdamas savo sveikatai, jam mokama ne mažiau kaip trisdešimt procentų Vyriausybės nustatyto minimaliojo valandinio atlygio už kiekvieną prastovos valandą.
5. Už buvimą prastovos metu darbo vietoje darbdavio reikalavimu mokamas šio straipsnio 3 dalyje nustatyto dydžio darbo užmokestis.
6. Kolektyvinėje ar darbo sutartyje gali būti numatyti visiško neatvykimo į darbą prastovos metu atvejai.
7. Prastovos dėl darbuotojo kaltės laikas neapmokamas.