"Jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, darbuotojui turi būti suteiktos ne trumpesnės kaip keturių savaičių trukmės atostogos.
Toks reguliavimas turi akivaizdžią spragą – daliai darbuotojų, pvz., dirbantiems tris dienas per savaitę – savaitėmis. Pastaroji sąvoka kodekse nėra apibrėžta, lieka neaišku, kiek savaičių darbuotojas bus panaudojęs, jei atostogaus, pvz., penkias dienas. Analogiška spraga yra ir dėl iki naujojo kodekso įsigaliojimo sukauptų atostogų kalendorinėmis dienomis konvertavimo į naują skaičiavimo metodą.
Deja, šią spragą gali užpildyti tik įstatymų leidėjas arba teismų praktika, kuri pradės formuotis tik po dvejų ar trejų metų.
Todėl belieka konstatuoti, kad nors įstatymo leidėjo ketinimai buvo geri – sumažinti ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio tokiais atvejais, kai imama keleta dienų atostogų – naujo kodekso tekstas sukuria nepalyginamai didesnes problemas – teisinį neapibrėžtumą bei painias, nevienareikšmiškas taisykles." Seminare rekomenduoja nežaisti dienomis, o suteikinėti tik savaitėmis.