Tax.lt narys Buha

Buha
Tax.lt narys nuo
2003-06-24
Miestas / vietovė
Vilnius
Pomėgiai
Noriu viską žinoti
Buha
forume parašė 229 žinučių

Naujausios žinutės:

2018-05-16 10:07 Bendra » Vel komandiruotė... » #1392032

Tininga rašė:

Buha rašė:
Dabar jau pradėjo aiškinti kitaip...

Ačiū už straipsnį.Tačiau net šiandien VDI puslapyje išaiškinimas apie 107 str. 4 dalį yra neišimtas ir nepakoreguotas (čia apie tai jog kelionės laikas po darbo valandų apmokamas faktiškai).Apmaudu, kad taip klaidina...

www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=1371
2018-05-16 09:20 Bendra » Vel komandiruotė... » #1392011

Tininga rašė:

Joobaa rašė:
Ne, viršvalandžių nebus, nes kelionė kompensuojama ne pagal 144 str. Kai suteikiamas papildomas apmokamas poilsis, tai už pačią kelionę nėra mokama.



Taip , viršvalandžių nebus, bet kelionė iš komandiruotės po darbo valandų faktiškai sakyčiau turi būti apmokėta.
VDI išaiškinimas -
"taikant DK 107 str. 4 d., DK 144 str. 4 ir 5 d. nurodytos teisės normos netaikomos, t. y. toks laikas nėra apmokamas kaip viršvalandinis darbas. Akcentuotina, jeigu kelionė vyko po darbo dienos valandų, tai darbuotojui kelionės laikas yra įskaitomas į darbo laiką ir apmokamas kaip faktiškai dirbtas laikas, o už poilsį pirmą darbo dieną po kelionės paliekamas darbuotojo darbo užmokestis"[i][/i]
2017-02-08 18:43 Programinė įranga » Finvalda » #1348942

blackgate rašė:
Labas rytas,

Ačiū už atsakymą. Tačiau aš vadovaujuosi naujais VMI išaiškinimais dėl NPD taikymo, kurie galioja nuo 2015 metų.
Yra oficialus VMi išaiškinimas, kaip tokiu atveju taikomas NPD ir apie perskaičiavimus neužsimenama.
"4.3.1. Ar taikomas NPD 2017 m. sausio mėnesį išmokamam 2016 m. gruodžio mėnesio darbo užmokesčiui?
2017 m. sausio mėnesį, išmokant 2016 m. gruodžio mėnesio visą darbo užmokestį, taikomas 2017 m. sausio mėn. NPD, 2017 m. vasario mėn., išmokant sausio mėnesio darbo užmokestį, taikomas vasario mėn. NPD ir pan."



kartais atrodo, jog patys įstatymų leidėjai ir komentatoriai savo painiavoje painiojasi. 2017 m.VMI leidinyje NPD taikymas pavyzdys "Pavyzdys
[i][/i]"Įmonė 3 darbuotojams DU moka vieną kartą per mėnesį. 2017 m. sausio mėn. atlyginimą 1 800Eur (3 darbuotojams po 600 Eur) išmokėjo vasario 5d.Pritaikius sausio mėn. NPD (po 200 Eur), viso išskaičiuota 180 Eur GPM. "[i][/i]
tokį atsakymą ne kartą esu gavusi kada skambinausi pasiklausti dėl NPD taikymo,jog metų eigoje taikomas skaičiuojamo mėn. NPD , o už gruodį mokant sausio mėn - išmokėjimo mėn NPD.
2017-02-07 20:20 Programinė įranga » Finvalda » #1348793
[quote=Buha]

blackgate rašė:

Aradija rašė:
siaip jie teisus kad gpm iskaiciuojamas mokejimo momentu o ne priskaiciuojant algas

Aradija, tai vat man jie teigia priešingai, kad taikomas priskaičiavime, o ne išmokėjime.
Įsivaizduokit, atlyginimai išmokėti už gruodį sausio mėn, buvo tvarkingai pritaikytas sausio mėn. PNPD ir NPD. O sausio mėn. atlyginimai išmokami vasarį ir kažkodėl išmokėjimo momentu GPM perskaičiuojamas ir mažėja darbuotojams mokėtina suma, nei priklauso pagal žiniaraštį.

Man atrodo jus klystat. smile Juk metu eigoje NPD taikomas to menesio uz kuri skaiciuojat alga su isimtimi,kad gruodzio alga ismokant sausio men,taikomas menesio,kuriame ismokate (sausio) NPD.Todel mokedami uz gruodi sausio men naudojate sausio NPD,o kada mokate vasario men.alga uz sausi,naudojamas taip pat sausio (menesio uz kuri alga skaiciuojam)NPD,todel ir turi buti perskaiciuojamas GPM.Del sios priezasties didele dalis imoniu stengiasi gruodzio alga ismoketi iki nauju metu,kad panaudoti gruodzio NPD ir neliesti sausio.Siaip tai jau labai senai tokia tvarka,ko gero nuo tada kada atsirado zymioji NPD skaiciavimo formule smile
Siap itariu,kad maisote du skirtingus dalykus GPM ir NPD. Vienareiksmiskai GPM skaiciuojamas ismokejimo momentu,o NPD taikomas to menesio uz kuri skaiciuojate,o ne to,kuriame mokate,iskyrus metu sankirta. smile
2017-01-03 19:26 Bendra » Garantinis fondas » #1344062
Man šiaip irgi aišku, kad eilinį kartą, kad ir nedaug, bet didina mokesčius. Pilnai sutinku su jumis, ir čia nėra gyvybės mirties klausimas,bet labai suintrigavo ir atsirado noras nuosekliai išsiaiškinti, kokiu pagrindu įtraukė pajamas natūra į GF bazę.Tuo labiau,pastebėjau, kad daug buhalterių net nežinojo, kad nuo pajamų natūra nereikėdavo skaičiuoti GF mokesčio. Kai pradėjau analizuoti, lyginti kas buvo iki to ir dabar, tiesiog neradau esminio pokyčio, kuris nulėmė bazės keitimą. Ir senas GF įstatymas ir naujas Darbo išmokų įstatymas nurodo bazę , kuri yra VSDĮ įstatyme. Ir sename ir naujame VSD įstatyme įvardinta kaip darbo užmokestis.Pagal DK - pajamos natūra nėra darbo užmokestis, nes mokama ne pinigais.Todėl logiškai VMI aiškino, kad Pajamos natūra nėra bazėje, o sodros požiūriu - yra. Į sodra jau skambinausi, išdėsčiau išanalizuotus įstatymus.Atsakyti negalėjo, nors labai ilgai tarėsi.Pažadėjo paskambinti.Laukiau parą.Nesulaukiau.Perskambinau.Kita konsultantė pasakė, kad jau yra vidinis dokumentas, kuriame išdėstyti tie patys punktai ir gale parašyta, kad nuo pajamų natūra GF reikia skaičiuoti.Paprašius atsiūsti, pasiūlė duoti raštišką užklausimą ir per 20 dienų gausim atsakymą.Vadinasi GF mokėjimas į sodrą "pabrango":)
Ačiū visiems už kantrybę ir už nuomones smile smile smile
2017-01-03 18:43 Bendra » Garantinis fondas » #1344058
Ačiu už pasvarstymus, bet matau neįsigilinate į ankstesnes žinutes,kad VSDĮ galiojusiame iki 20170101, yra tas pats punktas 22)darbuotojo gautų iš darbdavio pajamų natūra vertės, neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, bet nežiūrint į jūsų siūlomą logiką, su tom pačiom sąlygom iki 20161231 GF nuo pajamų natūra nebuvo skaičiuojama.Nuosekliai analizuoju iki 20170101 buvusius įstatymus ir esamus dabar(kurie lemia GF skaičiavimą).Tiesiog norisi išsiaiškinti kodėl tos pačios reikšmės įstatymuose pakeitė bazę.
2017-01-03 16:09 Bendra » Garantinis fondas » #1344028

Tininga rašė:

Buha rašė:
Kada eina kalba apie GPM, tai taip, bet mes kalbam apie Garantinio fondo mokestį nuo pajamų natūra smile
" Darbuotojų natūra gautos pajamos nesiejamos su išmokomis iš Garantinio fondo bei nepriskiriamos darbo užmokesčiui pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 186 str. 4 dalį, kurioje nurodyta, kad darbo užmokestis mokamas pinigais, todėl darbuotojų natūra gautos pajamos nepriskiriamos įmokų į Garantinį fondą bazei"

Kalbame daug kartų apie tą patį.... Šis aiškinimas galiojo iki 2017 metų. Dabar galbant apie GF įmokas, darbo užmokestis nebeminimas. Minimos pajamos.

Manau, skirtumo esama... Juolab, kad tarp tų išmokų, nuo kurių GF įmokos neskaičiuojamos, pajamų natūra nėra.

Kodėl sakot neminimas smile
Darbo išmokų įstatymas - Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo (toliau – Valstybinio socialinio draudimo įstatymas) nustatyta tvarka apskaičiuotų pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, . sutrumpinau VSDĮ nuo 20170101
"10 straipsnis. Pajamos, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos
1.
1) apdraustajam asmeniui apskaičiuotą darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius (konkrečius valandinius tarifinius atlygius; mėnesines algas; padidintus, palyginti su normaliomis sąlygomis, tarifinius atlygius; darbo užmokestį už išsiruošimo į kelionę ir įsikūrimo naujoje vietovėje laiką; kitas darbo apmokėjimo formas; kitas su darbo santykiais susijusias išmokas), nustatytus Lietuvos Respublikos darbo kodekse ir kituose teisės aktuose, bet kokiu būdu draudėjo apskaičiuojamus apdraustajam už jo atliktą darbą;"
2017-01-03 15:46 Bendra » Garantinis fondas » #1344021

virbuh rašė:

rašė: Provokuoju diskusiją, nes noriu nuosekliai išsiaiškinti, nepykit

Pagal GPM įstatymą VMI išaiškinimai, kad pajamos natūra pridedamos prie algos, net neišskiriamos atskirai deklaruojant į VMI.


Kada eina kalba apie GPM, tai taip, bet mes kalbam apie Garantinio fondo mokestį nuo pajamų natūra smile
" Darbuotojų natūra gautos pajamos nesiejamos su išmokomis iš Garantinio fondo bei nepriskiriamos darbo užmokesčiui pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 186 str. 4 dalį, kurioje nurodyta, kad darbo užmokestis mokamas pinigais, todėl darbuotojų natūra gautos pajamos nepriskiriamos įmokų į Garantinį fondą bazei"
2017-01-03 14:36 Bendra » Garantinis fondas » #1344011

Luka_Paciolis rašė:
Iki šių metų vadovavomės Garantinio fondo įstatymu, nuo dabar šis įstatymas negalioja ir pradedame vadovautis LR socialinio draudimo statymu. Kas neaišku, juk kasmet keičiasi įstatymai, vieni nustoja galioti, kiti jų vietoj pradeda įsigalioti.

Taip, aš tą suprantu, bet ir sename ir naujame VSD įstatyme rašoma, kad skaičiuojama nuo darbo užmokesčio... nustatytus Darbo kodekse ir kituose teisės aktuose, bet kokiu būdu draudėjo apskaičiuojamus apdraustajam už jo atliktą darbą;

o pajamos natūra pagal DK 186 str.4 dalį - nėra darbo užmokestis, nes
"186 straipsnis. Darbo užmokestis
4. Darbo užmokestis mokamas pinigais.

Provokuoju diskusiją, nes noriu nuosekliai išsiaiškinti, nepykit smile
2017-01-03 13:40 Bendra » Garantinis fondas » #1343979

Luka_Paciolis rašė:

Buha rašė:
Iki 20170101 taip pat nuo pajamų natūra buvo skaičiuojamas sodros įmokos, o GF - ne.Vien tai nenulemia skaičiavimo.
[i]Ar skaičiuojamos įmokos į Garantinį fondą, kai darbuotojas iš darbdavio gauna pajamų natūra, nuo kurių skaičiuojamos VSD įmokos?
Nuo 2017.01.01 jau nulemia, nes VSD įmokos, pagal LR socialinio draudimo įstatymo pakeitimą, kuris įsigalioja nuo 2017.01.01, neskaičiuojamos nuo darbuotojo gautų iš darbdavio pajamų natūra vertės, neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą.
Vadinasi jei skaičiuojamas GPM, tai skaičiuojamos ir VSD ir GF įmokos. smile


2016m. VSD įstatymo redakcijoje taip pat buvo tik ne 19, o 22 punktas apie išimtis dėl pajamų natūra, bet negalėjom vadovautis ta tiesa, "Vadinasi jei skaičiuojamas GPM, tai skaičiuojamos ir VSD ir GF įmokos", nes GF visviena nuo pajamų natūra nesiskaičiavo :)
[i]22) darbuotojo gautų iš darbdavio pajamų natūra vertė, neapmokestinama gyventojų pajamų mokesčiu pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą;
2017-01-03 12:51 Bendra » Garantinis fondas » #1343962
Iki 20170101 taip pat nuo pajamų natūra buvo skaičiuojamas sodros įmokos, o GF - ne.Vien tai nenulemia skaičiavimo.
Ar skaičiuojamos įmokos į Garantinį fondą, kai darbuotojas iš darbdavio gauna pajamų natūra, nuo kurių skaičiuojamos VSD įmokos?
Atnaujinimo data: 2015-01-19
Registracijos numeris KD-7103 Data 2011.05.19

Pagal Garantinio fondo įstatymo 4 str. 1 d. 1 punktą, įmokos nuo 2012-01-01 sudaro 0,2 proc. (nuo 2008-07-12 iki 2011-12-31 – 0,1 proc.) priskaičiuoto darbuotojams darbo užmokesčio (nuo kurio skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos).
Darbuotojų natūra gautos pajamos nesiejamos su išmokomis iš Garantinio fondo bei nepriskiriamos darbo užmokesčiui pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 186 str. 4 dalį, kurioje nurodyta, kad darbo užmokestis mokamas pinigais, todėl darbuotojų natūra gautos pajamos nepriskiriamos įmokų į Garantinį fondą bazei.
2017-01-03 11:32 Bendra » Garantinis fondas » #1343942

virbuh rašė:

Buha rašė:
čia eina kalba tik apie tas pajamas natūra , kurios neapsimokestina GPM,o šiaip pajamos natūra apsimokestina GPM.
19) darbuotojo gautų iš darbdavio pajamų natūra vertės, neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą;

Taip, reiškia GF, nuo pajamų natūra reikia skaičiuoti, jei apmokestinta GPM

Apie tai ir vyksta diskusija, kol galiojo garantinio fondo įstatymas, GF nuo pajamų natūra nebuvo skaičiuojamas, o dabar ieškome kuo remiantis turim vadovautis ar skaičiuosim, ar ne.
2017-01-03 11:23 Bendra » Garantinis fondas » #1343935
čia eina kalba tik apie tas pajamas natūra , kurios neapsimokestina GPM,o šiaip pajamos natūra apsimokestina GPM.
19) darbuotojo gautų iš darbdavio pajamų natūra vertės, neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą;
2017-01-03 10:40 Bendra » Garantinis fondas » #1343923
Su jūsų pagalba radau tą lemiamą sakinuką
GF įstatyme buvo " lygus 0,2 procento priskaičiuoto darbuotojams darbo užmokesčio, nuo kurio skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, dydžiui "
Darbo išmokų įstatyme, kuris dabar galioja "Garantinį fondą 0,2 procento dydžio įmokas nuo darbuotojams, kuriems taikomi Lietuvos Respublikos socialinio draudimo teisės aktai, Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo (toliau – Valstybinio socialinio draudimo įstatymas) nustatyta tvarka apskaičiuotų pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos,
.
Bet panagrinėjus LR VSDĮ, ten visur minimas DU nuo kurio skaičiuojamos įmokos (vėl kyla abejonė)
10 straipsnis. Pajamos, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos
1) apdraustajam asmeniui apskaičiuotą darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius (konkrečius valandinius tarifinius atlygius; mėnesines algas; padidintus, palyginti su normaliomis sąlygomis, tarifinius atlygius; darbo užmokestį už išsiruošimo į kelionę ir įsikūrimo naujoje vietovėje laiką; kitas darbo apmokėjimo formas; kitas su darbo santykiais susijusias išmokas), nustatytus Lietuvos Respublikos darbo kodekse ir kituose teisės aktuose, bet kokiu būdu draudėjo apskaičiuojamus apdraustajam už jo atliktą darbą;
2017-01-03 10:21 Bendra » Garantinis fondas » #1343920
GF įstatymas negalioja nuo 20170101, tačiau VMI minima DK 186 str. 4 dalis , kuri kalba apie DU tik pinigais - dar galioja. Kažkur atsiranda "plyšys" prie kurio turime prisitaikyti.
2017-01-03 09:46 Bendra » Garantinis fondas » #1343912
Juk ir anksčiau buvo išaiškinimas, jog GF mokestis skaičiuojamas nuo DU, nuo kurio skaičiuojamos VSD įmokos, tačiau buvo VMI išaiškinimas, jog pajamos natūra nėra pinigais išmokamas DU, todėl nuo jo GF neskaičiuojamas.O kaip bus dabar.

Ar skaičiuojamos įmokos į Garantinį fondą, kai darbuotojas iš darbdavio gauna pajamų natūra, nuo kurių skaičiuojamos VSD įmokos?
Atnaujinimo data: 2015-01-19
Registracijos numeris KD-7103 Data 2011.05.19

Pagal Garantinio fondo įstatymo 4 str. 1 d. 1 punktą, įmokos nuo 2012-01-01 sudaro 0,2 proc. (nuo 2008-07-12 iki 2011-12-31 – 0,1 proc.) priskaičiuoto darbuotojams darbo užmokesčio (nuo kurio skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos).
Darbuotojų natūra gautos pajamos nesiejamos su išmokomis iš Garantinio fondo bei nepriskiriamos darbo užmokesčiui pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 186 str. 4 dalį, kurioje nurodyta, kad darbo užmokestis mokamas pinigais, todėl darbuotojų natūra gautos pajamos nepriskiriamos įmokų į Garantinį fondą bazei.
Teisės aktai
LRS GARANTINIO FONDO ĮSTATYMAS 4 str. 1 d.



2015-06-17 10:27 Bendra » Kiek gauna buhalteris už darbą? » #1276613
Ne be reikalo rašo, kad 4000 EUR (didžiausias), pradžia turbūt nuo 300€, o didžiausio manau niekas ir nesulaukia smile
2015-06-17 09:20 Pelno mokestis » Avansinis pelno mokestis » #1276594

Buha rašė:
Sveiki.Čia tiesiog "apdailos" klausimas:)Kaip jūs dokumentaliai įforminate avansinio pelno mokesčio deklaruotiną-mokėtiną sumą, ypatingai pagal prognozuojamą rezultatą?Ar pakanka buhalterinės pažymos, ar rašote įsakymą. Ar pridedate prognozavimo paskaičiavimus prie deklaracijos?Ar reikalingas koks nors raštiškas vadovų patvirtinimas, nes priešingu atveju atrodo, kad buhalteris viską sprendė ir yra atsakingas.Galit pasidalinti :)kažkaip įstrigo seminare išsakyta pastaba, kad neužsikrautumėte buhalteriai atsakomybės dėl avansinio PM sumos.
Ačiū

Prašau smile
2015-06-16 15:52 Įvairūs » Atostoginių skaičiavimas » #1276553
Kompensacija už atostogas priklauso , nesvarbu kokiu grafiku žmogus dirba.
2015-06-16 15:20 Pelno mokestis » Avansinis pelno mokestis » #1276546
Sveiki.Čia tiesiog "apdailos" klausimas:)Kaip jūs dokumentaliai įforminate avansinio pelno mokesčio deklaruotiną-mokėtiną sumą, ypatingai pagal prognozuojamą rezultatą?Ar pakanka buhalterinės pažymos, ar rašote įsakymą. Ar pridedate prognozavimo paskaičiavimus prie deklaracijos?Ar reikalingas koks nors raštiškas vadovų patvirtinimas, nes priešingu atveju atrodo, kad buhalteris viską sprendė ir yra atsakingas.Galit pasidalinti :)kažkaip įstrigo seminare išsakyta pastaba, kad neužsikrautumėte buhalteriai atsakomybės dėl avansinio PM sumos.
Ačiū
2014-05-28 08:19 Įvairūs » Metinės atskaitomybės Paaiškinamasis raštas » #1225530
Iškilo klausimas todėl, kad ankstesnėje 6VAS redakcijoje buvo punkas
31. Aiškinamajame rašte turi būti pateikiamas siūlomas pelno (nuostolių) paskirstymo
projektas.
kaip suprantu pasirinkimo nebuvo - reikėjo teikti, o dabartinėje redakcijoje
6 VAS"Aiškinamasis raštas" 45.punktas rašo; Jeigu įmonės veiklą reglamentuojantys įstatymai ar įmonės įstatai ir kiti steigimo dokumentai nustato įmonės valdymo organo prievolę rengti pelno(nuostolių) paskirstymo projektą, aiškinamajame rašte turi būti pateikiamas siūlomas pelno(nuostolių)paskirstymo projektas."



2014-05-27 16:49 Įvairūs » Metinės atskaitomybės Paaiškinamasis raštas » #1225480
Gal galite pasvarstyti, o gal žinote ar sutrumpintame aiškinamąjame rašte privalo būti pelno paskirstymo projektas?
6 VAS"Aiškinamasis raštas" 45.punktas rašo; Jeigu įmonės veiklą reglamentuojantys įstatymai ar įmonės įstatai ir kiti steigimo dokumentai nustato įmonės valdymo organo prievolę rengti pelno(nuostolių) paskirstymo projektą, aiškinamajame rašte turi būti pateikiamas siūlomas pelno(nuostolių)paskirstymo projektas."
Įmonės vidiniai dokumentai to nenustato, AB įstatyme lyg prievolės nesuradau.gal kartasi žinote, ar yra atvejai, kada įmonė PRIVALO regti pelno paskirstymo projektą.Tiesiog nesinori to projekto daryti ir dėti į aiškinamąjį raštą, jeigu tai nėra privaloma:)
2013-05-30 11:25 Biudžetinių įstaigų apskaita » Aiškinamasis raštas » #1158213
Klausimas buvo dėl projekto pateikimo aiškinamąjame rašte, nes kaip suprantu, jei neprivaloma daryti projektą, tai ir pateikti aiškinamąjame rašte nereikia, bet ar nėra kokio įstatymo reglamentuojančio, kad privaloma rengti pelno paskirstymo projektą (tiesiog nedaryčiau jei nereikia:)
pasikartoju:
6 VAS"Aiškinamasis raštas" 45.punktas rašo; Jeigu įmonės veiklą reglamentuojantys įstatymai ar įmonės įstatai ir kiti steigimo dokumentai nustato įmonės valdymo organo prievolę rengti pelno(nuostolių) paskirstymo projektą, aiškinamajame rašte turi būti pateikiamas siūlomas pelno(nuostolių)paskirstymo projektas."
Ačiū už pasvarstymą
2013-05-30 10:46 Biudžetinių įstaigų apskaita » Aiškinamasis raštas » #1158190
6 VAS"Aiškinamasis raštas" 45.punktas rašo; Jeigu įmonės veiklą reglamentuojantys įstatymai ar įmonės įstatai ir kiti steigimo dokumentai nustato įmonės valdymo organo prievolę rengti pelno(nuostolių) paskirstymo projektą, aiškinamajame rašte turi būti pateikiamas siūlomas pelno(nuostolių)paskirstymo projektas."
Įmonės vidiniai dokumentai to nenustato, AB įstatyme lyg prievolės nesuradau.gal kartasi žinote, ar yra atvejai, kada įmonė PRIVALO regti pelno paskirstymo projektą.Tiesiog nesinori to projekto daryti ir dėti į aiškinamąjį raštą, jeigu tai nėra privaloma:)
2010-09-15 13:06 PVM » kreditiniai,debetiniai dokumentai » #851431

krutonas rašė:

Rainis rašė:

krutonas rašė: Kur teisingiau nurašyti negautų prekių transporto išlaidas kurios buvo įtrauktos į prekių savikainą- leidžiami ar neleidžiami? Aš galvoju dėti į neleidžiamus smile

O tai kaip, jei prekių negavote, atsirado transporto išlaidos? Tuščia fura atvyko?

Tarp gautų kelios negautos. Ir negautoms buvo priskirtos transporto išlaidos, nes jos buvo užpajamuotos, vėliau gavome tiekėjo kreditinę, nurašėme prekes, kurių savikaina didesnė transporto išlaidų sumai. Transportą reik nurašyt


Tokiu atveju transporto išlaidas reikėtų paskirstyti ant atvežtų prekių, t.y.padidėtų jų savikaina.Nor iš jūsų klausimo galima suprasti, kad grąžinot prekes į jų savikainą įskaitę transporto paslaugas("nurašėme prekes, kurių savikaina didesnė transporto išlaidų sumai"),tada apie kokį tr.paslaugų nurašymą kalbate.
2010-06-15 15:44 Bendra » Atostoginiai » #818964

Elste rašė:

Buha rašė: Turbūt labai smulkmenišai paklausiu, bet randu skirtingus pavyzdžius.
Atostoginiai turi būti išmokėti prieš 3 kalendorines dienas iki atostogų.Tai vistik kada?
Atostogos nuo 06.21d.Išmokėti 18 ar 17d.Reiklainga jūsų nuomonė.


taip, pagal įstatymą turi būti išmokėta 17 d.
bet dažnai dabar būna visaip smile


ačiukas:):)aš taip pat manau, bet kai kuriuose pavyzdžiuose trys dienos skaičiuojamos taip, kad trečia diena nuo atostogų - skaičiuojama.Todėl suabejojau.O Aktualijose, straipsnyje apie atostoginių skaičiavimo klaidas rašė : 3 d.(tai reiškia, kad už atostogas, prasidedančias pirmadienį, vėliausiai reikia sumokėti ketvirtadienį).
2010-06-15 14:36 Bendra » Atostoginiai » #818899
Turbūt labai smulkmenišai paklausiu, bet randu skirtingus pavyzdžius.
Atostoginiai turi būti išmokėti prieš 3 kalendorines dienas iki atostogų.Tai vistik kada?
Atostogos nuo 06.21d.Išmokėti 18 ar 17d.Reiklainga jūsų nuomonė.
2010-02-01 22:02 Gyventojų pajamų mokestis » Vidutinis darbo užmokestis » #753961
Ačiū ačiū labai aleksiukui ir voverytei, labai padėjot smile
2010-02-01 21:18 Gyventojų pajamų mokestis » Vidutinis darbo užmokestis » #753950

vovere rašė: 07-09



Wyga rašė:

Sveiki, šiuo klausimu AAMA 2009 07 27 buvo straipsnis, jis dabar man visada po ranka. Ten mokesčių specialistas kaip tik aiškino šią situaciją ir daug kitų. Pvz.: 05 mėn.atostogauja nuo 4-10 imtinai (dirba 5 dienas/sav., alga minimali 800.00). Imami trys mėnesiai 02,03, 04-d.d.62, DU-2400,00. dalijam, gaunam 1 d. VDU 38,71. Šitą dydį lyginame su gegužės dydžiu 800/20 d.d.yra 40 lt. ir naudojame didesnį.

jeigu imant šitą pavyzdį, tai visgi iš vasario reikėtų skaičiuoti,nes vasario VDU yra didesnis dėl dienų skaičiaus.
Oi,susibalamutinau.Prieš kelis metus skambinausi į sodrą ir klausiau , kurį VDU naudoti, jeigu jis didesnis dėl mažesnio dd skaičiaus.Atsakė, kad dėl dinų skaičiaus VDU pasikeitimo nekreipti dėmesio,o dabar matau pagal šį pavyzdį, kad vistik imti reikia mano atveju vasario VDU??
2010-02-01 20:56 Gyventojų pajamų mokestis » Vidutinis darbo užmokestis » #753933

vovere rašė: visų pirma įspėkite mamytę, jei tai vienintelė darbovietė, kurioje dirbo, sodra nemokės vaiko priežiūros pašalpos jei atleisite.
o vidurkį reikia imti tris mėnesius buvusius prieš nėštumo ir gimdymo atostogas.


Labai ačiū, kad negailite savo laiko smile
Įmonė likviduojama.Visos sąlygos žinomos tik dėl vidurkio klausimas, nes vasario paskaičiuota viena diena ir dėl dienų skaičiaus mažesnio VDU ryškiai didesnis už trijų paskutinių mėn.iki dekreto,nors šiaip alga nesikeitė.Tai vėl tas amžinas klausimas ar vasario vidurkiu skačiuoti ar 09,08,07.
Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis
Tax.lt © 2002 - 2024, admin@tax.lt, Reklama tax.lt

Buhalterinės apskaitos sistema internete smulkiam ir vidutiniam verslui