loko rašė:
Istorija turi tęsinį, greit visas detektyvas bus...
Tai va, per savaitgalį pamastęs darbutojas atsisakė pasirašyti susitarimą, kaip ir teisėtai panoro 4 mėn. neliečiamumo + išeitinės. Tik pamiršo, kad ant bandomojo sėdi. Darbuotojas paimtas iš biržos ir dirikas norėjo geruoju atsisveikinti šalių susitarimu, nepaišyti to 107 str. Darbuotojas buvo priimtas 10.13, vakar 01.09 parašytas pranešimas darbuotojui, kad 01.12 bus atleistas pagal 107 (1) str. Pasirašyti atsisakė (klausimas ar butinas tas jo parašas?), motyvuodamas nedarbingumu (akimirksniu susiorganizavo vaiko slaugą, gal ir buvo apsirgęs ten tas vaikas, o darbuotojas vis tiek ėjo į darbą, kas ten dabar žino). Tai dabar norėčiau patikslinti kai kurias detales:
- nedarbingumas į bandomajį laikotarpį neįeina (106 str.), tai ar galima bus atleisti pagal 107 str. po ligos?
- Ar senas pranešimas galioja, ar reikės su naujom datom rašyti, ar aktą kokį, kad bandomasis pratęsiamas dėl nedarbingumo?
- Įteikti pranešimą pirmą darbo dieną ir ketvirtą atleisti?
Oho...
Dabar taip: tam, kad atleisti kaip neišlaikius bandomojo,
nebūtina laukti 3 mėnesių pabaigos. Tačiau iš 3 mėn. turėtų būti dirbęs bent 2 mėn. (t.y.2/3 viso nustatyto laikotarpio). Nedarbingumas neįskaitomas, aišku, bet gal vie tiek susidaro tie du trečdaliai?
Svarbu, ar tas bandomasis tinkamai nustatytas, ar aiškiai parašyta, kad
darbdavys jį nustatė?
Darbdavys turi įspėti
raštu, tačiau jei darbuotojas nesirašo, jog įspėjimą gavo (kitaip nežinočiau, kaip įrodyti patį faktą), tai galima dėl visa ko susirašyti aktą apie tą situaciją. Jei įspėjimas įteikiamas 9-ą dieną, terminas pradedamas skaičiuoti nuo 10 d. Tad 12-ą galima atleisti.
Jei terminą pratęsiate, tai reikės naujo pranešimo su naujomis datomis.
Be to, turite turėti nors kokius įrodymus, kaip pvz. tarnybinius pranešimus apie tai,
kodėl tas darbuotojas netiko darbui. Asmeninės savybės arba darbo drausmės nesilaikymas - netinkami kriterijai.
Čia jau iš teismų praktikos, teisininkų patirties. Žodžiu, turite apsikrauti visais įmanomais popieriais ir įrodymais, nes jei nueitų iki teismo, visa ši įrodinėjimo pareiga gula ant darbdavio pečių, o teismas gins darbuotoją...