Anita rašė: Modestui:
darbuotojas eina atostogų nuo Spalio 9 iki Spalio 27, t.y. 19 kalendorinių dienų, iš kurių, 13 yra darbo dienos. Priskaitymai už praeitus 3 mėn buvo tokie:
7 mėn - 992,24 Lt - 158 val išdirbo
8 mėn - 1115,34 Lt - 174 val
9 mėn - 423,08 Lt - 66 val
niekaip nesuprantu, kaip paskaičiuoti dienos vidurkį? Apmokėjimas už valandą - 6,41 Lt per valandą. Nejaugi tam, kad gauti darbo dienos vidutinį darbo užmokestį turiu 6,41 iš 8 val dauginti? Nes gi retai, kada išdirba po 8 val per dieną....
Tam katinėliui, oi Anitai.
Įdėmiai persiskaityk:
www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=2118...
7. Darbo užmokestis už kasmetines atostogas apskaičiuojamas taip: vidutinio vienos darbo dienos
(valandos) užmokesčio, nustatyto pagal šią Tvarką, dydis
dauginamas iš darbo dienų
(valandų) skaičiaus darbuotojui suteiktų atostogų (
pagal darbuotojo arba įmonės darbo (pamainos) grafiką) laikotarpiu. Esant suminei darbo laiko apskaitai, taikomas 5 dienų darbo savaitės grafikas (jeigu nenustatyta trumpesnė darbo savaitė).
Piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas nustatoma taip: nepanaudotų atostogų kalendorinių dienų suma dauginama iš metinio darbo dienų koeficiento (pagal darbuotojo ar įmonės darbo (pamainos) grafiką) ir iš darbuotojo vidutinio vienos darbo dienos užmokesčio.
Kai darbuotojui per darbo metus prieš atostogų pradžios mėnesį buvo nustatyta (jo sutikimu ar prašymu) skirtinga darbo trukmė, vidutinis vienos darbo dienos (valandos) užmokestis perskaičiuojamas atsižvelgiant į darbuotojui nustatytos darbo trukmės santykį su įmonės darbo laiko trukme, nustatyta pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą. Šia nuostata taip pat vadovaujamasi apskaičiuojant piniginę kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas.