Įdedu tą tekstą:
Ar gali būti nutraukta terminuota darbo sutartis darbuotojo nedarbingumo laikotarpiu?
17 Birželis 2011
DK 126 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad suėjus darbo sutarties terminui, darbdavys arba darbuotojas turi teisę nutraukti darbo sutartį. Nė vienai iš šalių darbo sutarties nenutraukus, laikoma, kad sutartis tapo neterminuota.
Terminų skaičiavimas apibrėžtas DK 26 straipsnyje. Šio straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad į savaitėmis ar kalendorinėmis dienomis skaičiuojamą terminą įeina ne darbo ir švenčių dienos. Jei paskutinė termino diena yra ne darbo diena, tai termino pabaigos diena laikoma artimiausia po jos einanti darbo diena.
DK 131 straipsnio 1 dalie 1 punkte įtvirtintas draudimas įspėti apie darbo sutarties nutraukimą ir atleisti iš darbo darbuotoją laikino nedarbingumo laikotarpiu, taip pat jo atostogų metu, išskyrus DK 136 straipsnio 1 dalyje nustatytus atvejus. To paties straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad darbuotojui neatvykus į darbą pasibaigus nedarbingumo ar atostogų laikotarpiui, darbo sutartis su juo gali būti nutraukiama DK ketvirtajame skirsnyje nustatytais darbo sutarties nutraukimo pagrindais.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2010 m. lapkričio 23 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. 3K-3-466/10 išdėstė savo poziciją, pažymėdamas, kad DK 126 straipsnio 1 dalyje nurodytas darbo sutarties nutraukimo pagrindas patenka tarp tų pagrindų, pagal kuriuos DK 131 straipsnio 1 dalies 1 punkte nustatytu darbuotojo laikinojo nedarbingumo laikotarpiu (DK 133 straipsnis) darbdaviui draudžiama nutraukti su juo terminuotą darbo sutartį. Tuo atveju, kai teminuota darbo sutartis baigiasi darbuotojo laikinojo nedarbingumo laikotarpiu (DK 131 straipsnio 1 dalies 1 punktas, 133 straipsnis), darbdavys neturi teisės nutraukti darbo sutartį su tokiu darbuotoju pagal DK 126 straipsnio 1 dalį, t. y. tuo pagrindu, kad suėjo terminuotos darbo sutarties terminas.
Taigi, tuo atveju, kai darbuotojo terminuota darbo sutartis baigiasi jo nedarbingumo laikotarpiu, darbdavys, vadovaudamasis aukščiau išdėstytomis teisės normomis bei teismų praktika, turėtų darbuotojo atleidimo datą perkelti iki darbuotojas pasveiks, t. y. pirmą darbo dieną, kai darbuotojas sugrįš po laikino nedarbingumo. Pažymime, kad tai nekeis darbo sutarties pobūdžio - terminuota darbo sutartis netaps neterminuota.
www.vdi.lt