Tiesi rašė: Hmmm... o kodėl dabar aš turėčiau tikrinti, ar gyventojas užsiima ta veikla, kuriai gavo verslo liudijimą? Tegu tuo užsiima VMI. O aš gaunu juridiškai galiojantį dokumentą su visais reikalaujamais rekvizitais, ir mano reikalas tuo baigiasi.
Dabar kaip tik prieš save turiu individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, klasifikatorių ir mąstau apie vienos operacijos įforminimą. Vistik nesutinku su Tiesi, kad įmonei, įsigijančiai paslaugas iš patentininko, nesvarbu, kokį jis turi verslo liudijimą.
Ir štai kokį argumentą pateiksiu. Tarkime, patente veiklos rūšis pažymėta ženklu (X), o tai reiškia, kad patentas nesuteikia teisės parduoti savos gamybos prekių ar teikti paslaugų įmonei, jei veiklos rūšis, kuria verstis įsigytas patentas, yra viena veiklos rūšių, kuria verčiasi įmonė. Cituoju pavyzdį iš atmintinės patentininkams: "Fizinis asmuo įsigijo statybinių dailidžių ir stalių dirbinių gamybos patentą, pažymėtą ženklu (X). Savo gamybos dirbinius jis gali parduoti prekybos įmonei ar įmonei, kuri verčiasi avalynės gamyba, tačiau minėtųjų dirbinių jis negali parduoti lentpjūvei, kuri gamina statybai skirtus medienos dirbinius."
Todėl visada ne tik pasiliekam sau verslo liudijimo kopiją bei pasitikrinam, ar jis galioja, ir kas jame įrašyta, bet ir sudarom sutartį, kuri gali pravest iškilus neaiškiai situacijai.
Ir neįkliūkime... Juk kai kuriais atvejais tai gali būti traktuojama kaip darbo santykiai.