Dėl ko kalbu apie savaitę?
150 straipsnis. Viršvalandinių darbų apribojimas
1.
Viršvalandiniais laikomi darbai, dirbami viršijant šio Kodekso 144 straipsnio 1 dalyje, 145, 146 straipsniuose ir 149 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytą darbo laiko trukmę
144 str 1 dalis:
1. Darbo laikas negali būti ilgesnis kaip keturiasdešimt valandų
per savaitę.
146 str: Ne visas darbo laikas (t.ty. kas viršija abibrėžtas ne viso darbo laiko valandas)
149 straipsnis. Suminė darbo laiko apskaita
1....galima įvesti suminę darbo laiko apskaitą, bet darbo laiko trukmė per apskaitinį laikotarpį neturi viršyti tai darbuotojų kategorijai nustatyto darbo valandų skaičiaus. Esant suminei darbo laiko apskaitai, negali būti dirbama vidutiniškai daugiau kaip keturiasdešimt aštuonias valandas per savaitę ir dvylika valandų per darbo dieną (pamainą). Apskaitinio laikotarpio trukmė negali būti ilgesnė negu keturi mėnesiai.
2 Esant suminei darbo laiko apskaitai, privalo būti garantuota šio Kodekso nustatyta paros bei savaitės nepertraukiamo poilsio trukmė.
T.y. nė viename straipsnyje nėra paminėtas mėnuo, minima tik savaitė ir darbo dienos trukmė.
nieko_sau rašė: DK yra numatyta, kad dirbti galima ne daugiau, nei 48 val per savaitę kartu su viršvalandžiais, ir 120 val. viršvalandžių per metus, t.y. apribojamas viršvalandžių skaičius, bet neprisirišama manau prie savaitinio ar mėnesinio skaičiavimo apmokestinimui. Ir jei jau išdirbai 48 val per savaitę-jau 8 val viršvalandžių yra (čia sąlyginai kalbam, kad dirba normaliai po 8, ne poilsio dienomis ir pan.). Ir atskaitos taškas ko gero ne savaitė, o Darbo sutartyje sulygtos sąlygos, pvz pirmadienį dirbo 10 val. o kitomis dienomis normaliai-visvien aš skaičiuoju 2 val. viršvalandžius. Tik kad algas skaičiuojam kas mėn.
Aš sargams, dirbantiems po 12 val, pagal grafiką-lygindavau mėnesinį val. skaičių su normaliu, nes jam jau virš 8 val.-ne viršvalandžiai - iš bendro dirbto laiko atimdavau visas naktines valandas, po to šventines dienas, po to atimdavau to mėnesio d.val.skaičių-likutis būdavo viršvalandžiai
Mėnesio tabelyje paprastai aiškiausiai matosi, kad viršytas nustatytas mėnesio darbo laikas, savaime lyginsis viršytas kiekis su norma.