seimosdziaugsmas rašė: 203 straipsnis. Pranešimas apie naujas darbo apmokėjimo sąlygas
Kad nustatomos naujos darbo apmokėjimo sąlygos (Kodekso 120 straipsnio 3 dalis), darbdavys turi raštu pranešti darbuotojams ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki jų įsigaliojimo.
120 straipsnis. Darbo sutarties sąlygų pakeitimas
3. Darbo apmokėjimo sąlygas be darbuotojo raštiško sutikimo darbdavys gali keisti tik tuo atveju, kai įstatymais, Vyriausybės nutarimais ar pagal kolektyvinę sutartį yra keičiamas tam tikros ūkio šakos, įmonės ar darbuotojų kategorijos darbo apmokėjimas. Keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, sumažinti darbo užmokestį be darbuotojo raštiško sutikimo negalima.
Taip, merginos, sutinku su šitais straipsniais. Bet skirtumas yra tame, kad PRANEŠIMAS ar ĮSPĖJIMAS yra jau kaip ir sprendimas - tau darbdavys nelabai leidžia rinktis - jei sutinki, tai sutinki, sumažina, jei nesutinki, tada darbdavys sprendžia - arba palieka tave su buvusia alga ir nusiramina, arba rašo įspėjimą apie atleidimą. Tai, ką rašėme mes - PASIŪLYMAS (nors man jis nelabai skiriasi nuo prašymo) jokios galios darbutojui nesutikus neduoda. Jei darbuotojas nesutinka su pasiūlymu, tada rašom įspėjimą apie DU mažinimą prieš 1 mėn. pagal straipsnį 203. VDI juristas net pasišaipė iš mūsų samprotavimų apie įspėjimus ir visa kita, ir akcentavo, kad svarbiau yra susitarimas. DK labiau reglamentuoja priverstinius darbdavio ir darbuotojo santykius, o ten, kur sutariama geranoriškai, ten nereikia taip griežtai vadovautis kodeksu. Juk ir straipsniai 125 ir 129 - abiejų baigtis vienoda, bet geriau ir gražiau susitart ir atleist žmogų pagal 125.