Dalia29 rašė:
Rainis rašė:
Jokių 39, 43 ar dar kitokių eilučių nereikia - apmokestiname pelną, išėmę iš jo rezervą atostogoms, nes tai dar nepatirtos sąnaudos, tik signalas akcininkams, kad štai tiek pinigėlių teks net verkiant išmokėti, jei darbuotojas bus išleidžiamas atostogų arba atleidžiamas iš darbo.
Na dėl 43 eilutės čia aš jau priskyriau ją tai pačiai grupei kaip 39. Nuovargis.
Raini, bet panaikinus ankstesnių metų kaupimus, kredituojate 6 klasę. Vadinasi , mažinate visas sąnaudas. Juk šita suma atsikelia į PLN204 1 eilutę.
Kad naujai suformuotą visą sumą reikia rodyti 15 eilutėje, tai vienareikšmiškai. Būčiau tą ir parašius, jei nebūtų įsipainiojusi 3 klasė.
Bet kaip jūs išeliminuojate prieš tai buvusius kaupimus iš sąnaudų? Man čia neaišku.
Kaip tai - prieš tai buvusius?
Kai naikinami rezervai, buvę metų pradžioje, tai ir eliminuojami korespondencija D 4466 Rezervai K 6 Rezervų sąnaudos.
Ir tada įrašomi nauji rezervai.
Tokiu būdu faktiškai sąnaudose atsiduria tik skirtumai tarp buvusių ir naujų rezervų. Laikau, kad tai paprastesnis būdas, ypač greitai susisukančioms galvoms, kurios sutrinka, kai gauna neigiamą skirtumą. Taip, jis (jei neigiamas) bus sąnaudų kredite, bet gal taip labai negąsdins.
Ir manau, kad finansinis pelnas apskaičiuojamas visiškai teisingai. Nesvarbu, kad jis rašomas 1-oje eilutėje didesnis - į 15 įrašius naujus rezervus, apmokestinamasis gaunamas teisingas, be rezervų įtakos.
Bet jau nebesigalvoja šiandien - gal geriau kitai dienai atidedam? Atrodo, kad kažkokie neaiškumai susidaro dėl finansinio pelno, kai rezervų dydis mažėja, ir tada per didelis apmokestinamasis? Neturėtų taip būti, juk tokiu deklaravimu 15 eilutėje rezervai eliminuojami visiškai?