Saule65 rašė:
Bet jei kaupiniai buvo sudaromi visada. tai dabar darant už 2017 metus reikia išskirti darbuotojus kurie turi nepanaudotų atostogų ne tik už 2017 metus ir už ankstesnius dėti į neleidžiamus?
Būtent taip.
Ta pačia proga paaiškinsiu plačiau apie rezervo nepanaudotoms atostogoms esmę ir prasmę. Ne taip seniai jų dar nebuvo. Atsirado jie tik atsiradus VAS, ir tai tik man atrodo ar ne trisdešimt kelintą VAS parašius.
Rezervai sudaromi tam, kad įmonės savininkai (akcininkai) pamatytų, jog rezultatai nėra tokie puikūs, kaip gali atrodyti. Anksčiau ar vėliau reikės darbuotojus ar atleisti, ar atostogas jiems suteikti, todėl būtina numatyti tam būsiančias reikalingas, neatšaukiamas išlaidas. Jos ir sudaro tą atostogų rezervą.
Tačiau mokesčių rinkėjams tai nelabai patinka - gali sumažinti pelno mokestį, įplaukas į biudžetą. Todėl ir numatyti kiek įmanoma griežtesni apribojimai - tai būsimos įmokos Sodrai neleidžiami atskaitymai (kodėl?), tai ankstesnių metų DU ir panašiai - atseit, reikia dirbti tvarkingai, darbuotojai privalo būti atostogų išleidžiami reguliariai.
VAS, reguliuojančio to rezervo sudarymą ir apskaitą, metodinėse rekomendacijose yra smulkiai išdėstyta metodika. Tačiau berods nieko neužsiminta, kas leidžiama, kas ne.
Palengvindami sau darbą, nemaža dalis buhalterių laikosi tokios taktikos - sudaro rezervus pasibaigus metams ir visus juos priskiria neleidžiamiems atskaitymams, pildydami PLN204. Taip MFA akcininkai mato realius rezultatus, o VMI gauna "teisingą" pelno mokestį.
Šiokia tokia problema, kaip pildyti PLN, iškyla tik tada, kai atostogų rezervas mažėja. Reikia paieškoti, kokioje eilutėje tą sumažėjimą įrašyti. Bet tai lengvai išsprendžiama problema.