Laguna_ rašė: už mokymosi atostogas darbdavys neprivalo mokėti, tai susitarimo reikalas, o tabelyje mokymosi atostogos (nepriklausomai jos apmokamos ar ne) žymima MA. NA yra kitokio pobūdžio neapmokamos atostogos
Jei pas Jūsų nemokama, tai nereiškia kad nereikia. Yra išimčių. Viskas priklauso ar yra siuntimas ar pats savo noru mokaisi (tada jau vadovo prašyk, gal pasigailės ir sumokės už mok.atost.).
210 straipsnis. Mokymosi atostogų apmokėjimo sąlygos
1. Šio Kodekso 181 straipsnyje nurodytiems darbuotojams, kurie mokosi, laiko stojamuosius egzaminus į aukštesniąsias ir aukštąsias mokyklas
turėdami įmonių siuntimus, už suteikiamas mokymosi atostogas šios įmonės moka ne mažesnį kaip vidutinį darbo užmokestį. 2. Darbuotojams, kurie laiko stojamuosius egzaminus ar mokosi savo iniciatyva, mokėjimo už mokymosi laiką klausimas sprendžiamas kolektyvinėse sutartyse arba šalių susitarimu.
181 straipsnis. Mokymosi atostogos
1. Darbuotojams suteikiamos mokymosi atostogos stojamiesiems egzaminams į aukštesniąsias ir aukštąsias mokyklas pasirengti ir laikyti po tris dienas kiekvienam egzaminui.
2. Darbuotojams, kurie mokosi bendrojo lavinimo mokyklose ar nustatyta tvarka įregistruotose aukštesniosiose ir aukštosiose mokyklose, pagal šių mokyklų pažymas suteikiamos mokymosi atostogos:
1) eiliniams egzaminams pasirengti ir laikyti po tris dienas kiekvienam egzaminui;
2) įskaitoms pasirengti ir laikyti po dvi dienas kiekvienai įskaitai;
3) laboratoriniams darbams atlikti ir konsultavimuisi tiek dienų, kiek nustatyta mokymo planuose ir tvarkaraščiuose;
4) diplominiam (bakalauro, magistro) darbui baigti ir ginti trisdešimt kalendorinių dienų;
5) valstybiniams (baigiamiesiems) egzaminams pasirengti ir laikyti po šešias dienas kiekvienam egzaminui.
3. Į mokymosi atostogų laiką neįskaitomas kelionėje sugaištas laikas.