buhXXX rašė: Norėčiau dar pasigilinti į ankčiau šioje temoje analizuotą klausimą dėl direktoriaus atsakomybės po atleidimo iš darbo.
Buvo tvirtinta, kad už viską atsako esamu laiku einantis pareigas direktorius. Bet gi jei įmonė veikia 20 metų su visais sandoriais jis negali būti susipažinęs (aišku administraciniams pažeidimams gal galiotų senatis?).
O sakykit kaip yra jei galima baudžiamoji atsakomybė (pvz bankroto administratorius nori įrodyti tyčinį bankrotą) - o naujasis direktorius jau priimtas visai prieš pat bankrotą, kai praktiškai jokių sandorių nebebuvo.
Jei kas žinot nuorodų, kur galima būtų paskaityti šia tema (straipsnių ar bylų), prašau pasidalinti
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2009 m. liepos 9 d. nutartis civilinėje byloje BUAB „Alveronas“ v. I. S. ir kt., bylos Nr. 3K-3-329/2009
LAT 2008 05 08 Nr. 3K-3-230/2008
Esminiai įmonės privedimo prie bankroto tyčia požymiai yra įmonei nuostolingų sandorių sudarinėjimas, turto perleidimas kitiems asmenims, siekiant išvengti atsiskaitymo su kreditoriais. (…) taip pat faktai, liudijantys apie buvusios įmonės vadovybės siekimą perleisti įmonės turtą, nesilaikant kreditorinių reikalavimų patenkinimo eiliškumo, išskiriant kelis kreditorius ir taip sumažinant kitų kreditorių galimybes gauti savo reikalavimų patenkinimą.
/LAT 2006 01 25 Civilinė byla Nr. 2A-213/2007 ir Nr. 2-64/2007; procesinio sprendimo kategorijos: 126.8; 116.10.1 /
LAT 2007 11 26 Civilinė byla Nr. 2A–305/2007; procesinio sprendimo kategorijos: 126.5, 52.3
BK 208 straipsnis (skolininko nesąžiningumas) numato, kad tas, kas dėl savo sunkios ekonominės padėties ar nemokumo, kai akivaizdžiai grėsė bankrotas, neturėdamas galimybės patenkinti visų kreditorių reikalavimų patenkino tik vieno ar keleto iš jų reikalavimus arba užtikrino vieno ar kelių kreditorių reikalavimus ir dėl to padarė turtinės žalos likusiems kreditoriams, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
To paties straipsnio 2 dalis numato, kad tas, kas dėl savo sunkios ekonominės padėties ar nemokumo, kai akivaizdžiai grėsė bankrotas, paslėpė, iššvaistė, perleido, pervedė į užsienį ar nepateisinamai pigiai pardavė turtą, kuris galėjo būti pateiktas skoloms padengti, ir dėl to padarė turtinės žalos kreditoriams, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų, o už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.
BK 209 straipsnis (nusikalstamas bankrotas) įtvirtina, jog tas, kas sąmoningai blogai valdydamas įmonę nulėmė jos bankrotą ir dėl to padarė didelės turtinės žalos kreditoriams, baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų. Šiuo atveju didelė turtinė žala yra aiškinama kaip suma, viršijanti 150 MGL dydį.
ir t.t.