Aš tai pritariu šiai nuomonei:
VILMABUC rašė: 2005 m. teko būti seminare sodros klausimais.VŠĮ "Eglasa"konsultacijų centro paruoštoje metodinėje medžiagoje yra klausimai ir atsakymai į
juos.1,Kokių reikia dokumentų rašant įtabelį " Neatvykimas į darbą administracijos leidimu"? Ar užtenka žodinio susitarimo? Ar reikia darbuotojo prašymo?2,Ar ribojama neatvykimų į darbą administracijos leidimu trukmė? 3,Ar neatvykimai į darbą administracijai leidus yra apmokami ?
Atsakymas: Sąvoka "Neatvykimas į darbą administracijai leidus" paminėtas Darbo Kodekse. jokių papildomų teisinių dokumentų,reglamentuojančių tokio pobūdžio neatvykimus nėra.
Tačiau patikrinimų metu darbo inspekcijos darbuotojai prašo pateikti darbuotojo ir administracijos raštišką susitarimo patvirtinimą t.y. darbuotojo prašymą ir administracijos sutikimą ( įsakymas, potvarkis,vadovo parašas ant prašymo ar pan.) Toks reikalavimas argumentuojamas galimu prastovų dangstymu forminant jas kaip neatvykimus administracijai leidus.
Neatvykimo į darbą administracijai leidus trukmė nenumatyta. Ar palikti neatvykimo metu darbo užmokestį ar ne šalių susitarimo reikalas,raštiškai fiksuojamas prašyme ar įsakyme dėl neatvykimo administracijai leidus.
VSD įmokas už dienas, kai darbuotojas nedirbo administracijai leidus ir jam nebuvo paliktas darbo užmokestis ( esant anksčiau minėtiems prašymams bei sutikimams) skaičiuoti nereikia, jeigu nebus dokumentų įrodančių įvykusio darbo faktą.
,
VDI konsultacija:
Ar Lietuvos Respublikos darbo kodekse yra numatyti pagrindai, kuriais vadovaujantis darbuotojas gali neatvykti į darbą administracijai leidus? Kokie tokio neatvykimo maksimalūs terminai?
Nei DK, nei kiti norminiai teisės aktai tokių pagrindų nenumato bei nereglamentuoja minėto neatvykimo į darbą trukmės. Vadovaujantis DK 143 straipsnio 2 dalies 2 punktu, neatvykimas į darbą administracijos leidimu nėra įskaitomas į darbo laiką. Darbo laiko apskaitos žiniaraštyje neatvykimas į darbą administracijos leidimu žymimas sutartiniu žymėjimu „ND“. Kadangi galiojantys norminiai teisės aktai tokio neatvykimo trukmės nereglamentuoja, ji yra nustatoma šalių susitarimu. Neatvykimo į darbą administracijos leidimu laikotarpį tikslinga įforminti įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovo įsakymu ar kitu lokaliu teisės aktu. Vadovaujantis DK 4 straipsnio 4 dalimi, tais atvejais, kai DK ir kiti įstatymai tiesiogiai nedraudžia darbo teisinių santykių subjektams patiems susitarimo būdu nustatyti tarpusavio teises ir pareigas, šie
subjektai turi vadovautis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais.
T.y -žmogėnas nedirba, jam ir nemokama.